Metryczki – miarki wzrostu. Świetny pomysł na prezent!

[REKLAMA]

Od kilku lat bardzo popularnym prezentem dla świeżo upieczonych rodziców są metryczki dziecka. Ich form jest wiele, dekoracyjne poduszki, ramki do zdjęć, pluszaki w koszulce z danymi maluszka. Jednak warto wybrać taką metryczkę, która będzie przede wszystkim wzruszająca i pasująca do wystroju domu. Przekonaj się jak pięknie i subtelnie można zachować ten najważniejszy dzień w życiu rodziców.

Metryczki co to takiego?

Metryczka to nic innego jak zapis najważniejszych danych z dnia narodzin dziecka. Na takiej metryczce wypisuje się imię malucha, dokładną datę narodzin wraz z godziną, a także wagę i długość. Niektóre formy metryczek zawierają również pierwsze zdjęcie dziecka. Wszystko ma służyć zachowaniu w pamięci, tej ważniej chwili narodzin. Jeżeli chcesz przygotować prezent dla młodych rodziców. Zbierz najważniejsze informacje i opraw je w piękną formę.

Piękno prostoty

Nowym i niezwykle pięknym sposobem na stworzenie metryczki jest obraz, który zawiśnie na ścianie. Przedstawia on szkic nowo narodzonego dziecka na białym tle, z wcześniej wymienionymi danymi dziecka. Na podstawie podanych wymiarów, grafik tworzy prosty szkic, który oddaje wielkość noworodka w skali 1:1. Całość oprawiana jest w delikatną drewnianą ramę, lub umieszcza się takowy obraz w magnetyczne listewki. Wówczas za pomocą sznurka możemy powiesić metryczkę na ścianie. Niebywałym atutem takiej pamiątki jest  jej subtelność i łatwość dopasowywania się do każdego wystroju domu. Bowiem jeżeli taką metryczkę tworzymy na prezent. Musimy zwracać uwagę na styl panujący w domu rodziny, która otrzyma upominek. Wyzywające kolory i kształty mogą nie pasować do dotychczasowych dekoracji czy mebli. Bezpieczne białe tło, czarny szkic i drewniane ramki, dają gwarancję udanego prezentu, który dumnie zawiśnie na ścianie.

Dla nieco starszych – miarki wzrostu

Dzieci rosną w zawrotnym tempie. By móc dokładnie obserwować ich rozwój, warto zaopatrzyć się w miarkę wzrostu. To ciekawa forma dekoracji pokoju dziecięcego, która cieszy zarówno dziecko jak i rodziców. Przyjazne wzoru i kolory miarek ładnie wkomponują się w wystrój pokoju dziecka. Regularne zaznaczanie aktualnego wzrostu, pozwoli dokładnie przyglądać się rozwojowi naszej pociechy. Zdecydowanie najmodniejsze aktualnie wzory miarek wzrostu, odnoszą się do zwierząt szczególnie tych mieszkających w lesie. Przyjazne niedźwiadki czy liski w pastelowych kolorach subtelnie podkreślą wystrój pokoju. Taka dekoracje może być również personalizowana. Dodanie imienia do metryczki, sprawi, że dziecko poczuje się wyjątkowo.

EKO dekoracje

Jeszcze do niedawna znalezienie elementów dekoracyjnych wykonanych z naturalnych materiałów, nie było łatwe. Obecnie w Internecie znaleźć można zaufane firmy, które sprzedają akcesoria i dekoracje w stylu EKO. Zarówno wspomniane metryczki dziecka, jak i miarki wzrostu mogą być ekologiczne. Zwracajmy uwagę, z jakich tworzyw są wykonywane. Z powodzeniem znajdziemy takie, które nie zawierają sobie szkodliwych sztucznych materiałów. Z pewnością rodzina, która zwraca uwagę na ekologię, doceni fakt, że prezent, który dostaną, jest wykonany z naturalnych tworzyw. Metryczki mogą być piękną pamiątką na lata, warto stworzyć taką, która będzie stylowa i wzruszająca. Miarki wzrostu to praktyczny element dekoracji, które subtelnie przystroją pokój dziecka i pozwolą obserwować tempo jego wzrostu. Warto szukać upominków, które będą praktyczne i wkomponują się w wystrój domu. Unikajmy przerysowanych form i krzykliwych kolorów. Mniej znaczy więcej, a piękno tkwi w prostocie. Sprawdź więcej na nilami.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *