Jak legalnie pozbyć się gruzu w Warszawie?

[REKLAMA]

Gospodarowanie odpadami z placu budowy podlega rozmaitym regulacjom, które mają na celu ochronę środowiska naturalnego przed zniszczeniem. Osoby fizyczne i firmy z Warszawy są zobowiązane do przestrzegania zapisów ustawy. Chcesz wiedzieć, jak pozbyć się pozostałości w sposób legalny i efektywny? Przeczytaj nasz poradnik, a unikniesz problemów podczas ewentualnej kontroli ze strony organów państwowych.

Wywóz gruzu — co mówią przepisy?

Podpowiadamy, jak legalnie i tanio gospodarować śmieciami budowlanymi. Chcesz zamówić usługę obejmującą wynajem kontenera i wywiezienie gruzu? Poznaj aktualne przepisy, które szczegółowo regulują te kwestie.

Punktem wyjścia dla działalności zewnętrznych usługodawców jest ustawa o odpadach z 2012 roku. Zawarte w niej postanowienia wymuszają określony zestaw procedur związanych z segregacją i składowaniem gruzu. Nieprzestrzeganie przepisów grozi nałożeniem na posiadacza wysokich kar pieniężnych, które wynikają z Kodeksu Wykroczeń lub Prawa Karnego.

Nie istnieje górny pułap grzywny nakładanej w trybie sądowym. Dotychczasowe postępowania nierzadko skutkowały zobowiązaniem do zapłaty nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych kary. Dlatego traktuj wywiezienie gruzu jako priorytet swojej działalności i zawsze stosuj się do przepisów.

Co zrobić z zalegającym gruzem w Warszawie?

Planujesz remont lub budowę na terenie miasta stołecznego Warszawa? Zastanawiasz się, jak sprawnie poradzić sobie z masą gruzu, którego wywiezienie wydaje się problematyczne? Czytaj dalej, a poznasz sprawdzony sposób na uniknięcie wielu niedogodności.

Odpady z placu budowy doczekały się odrębnej klasyfikacji prawnej. Podwyższony stopień szkodliwości sprawia, że ustawodawca stworzył określone metody składowania, transportu i utylizacji. Miejscem właściwym do gospodarowania niewielką ilością gruzu są tzw. PSZOKi, czyli Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Znajdziesz je na obszarze miasta lub gminy. Zapoznaj się z wewnętrznymi regulacjami każdego PSZOKu, aby uniknąć niedomówień przy próbie składowania śmieci.

Wywiezienie pozostałości na własną rękę mija się jednak z celem w przypadku większej inwestycji. Znaczne ilości luźnego materiału konstrukcyjnego charakteryzują się ogromną masą. Ostre krawędzie z łatwością przebiją nawet najgrubsze worki. W takiej sytuacji powinieneś wynająć specjalistyczny kontener i powierzyć jego transport firmie dysponującej odpowiednimi pojazdami.

Jak poradzić sobie z masą gruzu na placu budowy?

Chcesz szybko i legalnie rozwiązać problem ze śmieciami na budowie? Skontaktuj się z profesjonalistami już na etapie planowania inwestycji. Wywiezienie gruzu w Warszawie staje się o wiele łatwiejsze dzięki przedsiębiorstwu BYŚ, które dysponuje rozległą infrastrukturą maszyn i pojazdów.

BYŚ jest podmiotem uprawnionym do gospodarowania materiałem poremontowym i obsługuje klientów z obszaru miasta stołecznego i okolic. Wejdź na stronę firmową i zamów usługę wywiezienia gruzu za pomocą intuicyjnego formularza online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *