Zalety mieszkania na nowych osiedlach

Wybór mieszkania nie jest sprawą łatwą i oczywistą – inwestorzy najczęściej dokładnie porównują dostępne oferty, i to nie tylko pod kątem ceny. Jedną z pierwszych decyzji, jaką trzeba podjąć, jest sprecyzowanie, czy celem jest zakup mieszkania od dewelopera, czy też z rynku wtórnego.

Nowe osiedle to wiele możliwości

Zakup mieszkania od dewelopera to dobry pomysł z kilku powodów. Przede wszystkim mieszkania są nowe i nie wymagają remontów. Również stan techniczny budynku ma znaczenie – przez kilka kolejnych lat mieszkańcy nie będą musieli ponosić nakładów na utrzymanie części wspólnych. To spora oszczędność, jeżeli wziąć pod uwagę ceny materiałów budowlanych i zatrudnienia fachowców.

Mieszkanie na nowym osiedlu to także spore możliwości, gdy mowa o urządzaniu poszczególnych pomieszczeń. Ponieważ w ramach jednej inwestycji powstają nawet tysiące mieszkań (przykładowo spółka Vantage Development S.A. , która realizuje inwestycję Promenady Wrocławskie, o której można dowiedzieć się więcej tutaj: https://vantage-sa.pl/inwestycje/mieszkaniowe/promenady-wroclawskie/opis.html, w etapach I-V sprzedała ponad 1300 mieszkań), jest w czym wybierać.

Nowe osiedla zamieszkują głównie młodzi ludzi

Dla wielu osób zamierzających nabyć mieszkanie ten aspekt również ma znaczenie. Młodzi sąsiedzi to możliwość nawiązania nowych znajomości. Nie bez znaczenia jest też fakt, że dzieci mogą poznać rówieśników i nawiązać pierwsze przyjaźnie.

Z myślą o młodych ludziach, ich potrzebach i oczekiwaniach powstające osiedla są wyposażone np. w pomieszczenia na rowery. Dodatkowo deweloperzy stawiają na bezpieczeństwo mieszkańców – przykładowo inwestycja Nowy Gaj we Wrocławiu realizowana przez spółkę Vantage to osiedle częściowo ogrodzone, monitorowane i chronione.

Mieszkania w dobrej lokalizacji

Wiele osób błędnie zakłada, że tylko mieszkania z rynku wtórnego znajdują się w dobrych punktach miasta. Tymczasem deweloperzy doskonale wiedzą, że lokalizacja osiedla to dla wielu klientów kwestia priorytetowa, dlatego też zagospodarowują tereny dobrze skomunikowane z innymi częściami miasta.

Spółka Vantage, która buduje m.in. we Wrocławiu, proponuje klientom mieszkania powstające w odległości zaledwie 10 minut drogi od Rynku. W ramach wspomnianej wyżej inwestycji Promenady Wrocławskie powstaje nowa dzielnica, która będzie dobrze skomunikowana z pozostałymi częściami miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *