Agregaty malarskie

Profesjonalne agregaty malarskie wraz z niezbędnym osprzętem pozwalają na sprawne i efektywne pomalowanie nawet wielkopowierzchniowych ścian zewnętrznych, wewnętrznych, dachu bądź elewacji.

Agregaty znacząco przyspieszają i ułatwiają pracę. Na rynku dostępna jest spora oferta tego typu rozwiązań. Czym kierować się, wybierając odpowiedni model?

Rodzaje agregatów malarskich

Agregat malarski to praktyczny sprzęt służący do malowania natryskowego dowolnych powierzchni. W zależności od wariantu, sprawdzi się do rozprowadzania farb lub lakierów. Stosowanie tego narzędzia pozwala na znaczne zaoszczędzenie czasu oraz energii niezbędnej do pokrycia emalią dużego metrażu o każdej fakturze, również chropowatej i nierównej. To wygodne i przede wszystkim gwarantujące wydajność narzędzie zarówno dla specjalistów, jak i osób niezajmujących się zawodowo tego rodzaju pracami.

Profesjonalne, bogato wyposażone sklepy narzędziowe, takie jak Narzedzia24na7.pl, oferują agregaty malarskie dopasowane do rozmaitych potrzeb i wymagań użytkowników. Modele różnią się zastosowaniem, budową oraz rodzajem zasilania. W asortymencie dostępne są także aerografy, czyli miniaturowe pistolety do precyzyjnego malowania, które zapewniają równomierne krycie z rozmytymi brzegami farby.

W punktach sprzedaży ze sprzętem malarskim znaleźć można także specjalne agregaty przeznaczone do konkretnych rodzajów farb, np. olejnych bądź epoksydowych.

Agregaty tłokowe i membranowe

Do szczególnie popularnych należą wersje tłokowe. To profesjonalne urządzenia o wysokiej wydajności wynoszącej średnio 6 litrów/minutę. Często są wyposażone w płytki sterujące przepływem farby. Można je stosować nawet do bardzo gęstych farb. Co ważne, te wytrzymałe sprzęty wyróżniają się wszechstronnością.

Warianty membranowe cechują się natomiast zazwyczaj ceną niższą niż modele tłokowe, ze względu na prostszą budowę pozbawioną elementów elektronicznych.

Wybór agregatu malarskiego – czym się kierować przed zakupem?

Szeroka oferta obejmująca agregaty malarskie i aerografy w sklepie Narzedzia24na7.pl gwarantuje, że każdy znaleźć może w asortymencie urządzenie w pełni odpowiadające określonym potrzebom. Na co zwrócić uwagę, kupując sprzęt?

Przede wszystkim najlepiej wybrać modele od renomowanych producentów, takich jak marka DEDRA, która oferuje ten sprzęt również pod marką PANSAM. Istotnym parametrem jest również rodzaj stosowanej farby. Inne urządzenie sprawdzi się bowiem do nakładania farb lateksowych, a inne – do elewacyjnych.

Do ważnych kryteriów, które trzeba wziąć pod uwagę, należy też wielkość dysz dopasowana do rodzaju użytkowanej farby. Na przykład, modele o wielkości rzędu 0,009-0,013” to odpowiedni wybór do farb poliwinylowych, chlorokauczukowych i poliuretanowych, wersje 0,017” sprawdzą się do farb akrylowych i gruntów, natomiast dysze 0,025” to dobra propozycja w przypadku farb epoksydowych. Istotny parametr stanowi także wydajność agregatu, czyli wartość wskazująca na ilość przepływającej farby w  ciągu minuty.

W przypadku pytań czy trudności w zakresie wyboru właściwego sprzętu, warto zasięgnąć porady specjalistów. Eksperci ze sklepu Narzedzia24na7.pl skutecznie doradzają i pomagają klientom w podjęciu możliwie najlepszej decyzji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *