Biologiczne przydomowe oczyszczalnie ścieków – o czym trzeba wiedzieć decydując się na ich zakup i montaż

[REKLAMA]

Firma Eko House jest jedną z przodujących na rynku firm w zakresie przydomowych oczyszczalni ścieków, która swoje produkty dostarcza do ponad pięciu tysięcy odbiorców na terenie naszego kraju, jak i również do Norwegii, Szwecji, Hiszpanii, Estonii, Irlandii, Litwy, Węgier, Rumunii, Czech, Omanu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Biologiczne przydomowe oczyszczalnie ścieków – o czym trzeba wiedzieć decydując się na ich zakup i montaż

Firma Eko House jest jedną z przodujących na rynku firm w zakresie przydomowych oczyszczalni ścieków, która swoje produkty dostarcza do ponad pięciu tysięcy odbiorców na terenie naszego kraju, jak i również do Norwegii, Szwecji, Hiszpanii, Estonii, Irlandii, Litwy, Węgier, Rumunii, Czech, Omanu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Doskonała alternatywa dla obszarów z rozproszoną zabudową

Biologiczne przydomowe oczyszczalnie ścieków świetnie sprawdzają się na terenach wiejskich, gdzie nie doprowadzono przyłącza do kanalizacji. Istnieje kilka rozwiązań, które umożliwią na odprowadzenie oczyszczonego ścieku m.in. do wód powierzchniowych (np. ciek lub zbiornik wodny), do gruntu poprzez rozsączenie (drenaż, studnia chłonna) albo magazynując w szczelnym zbiorniki (np. do podlewania tranika). Jest to świetnia opcja, zwłaszcza, gdy koszty wywozu nieczystości płyynych wciąż idą w górę.

Oczyszczalnie biologiczne działające w technologii niskoobciążonego osadu czynnego

Zasada działania wykorzystywana w biologicznych oczyszczalniach VH, wbrew pozorom, nie jest trudna i jakoś specjalnie skomplikowana w obsłudze. Technologia polega na napowietrzaniu ścieków, co nieweluje wydzielanie brzydkich zapachów, o których zostanie wspomniane później. Powracając do głównego zagadnienia, czyli czym jest osad czynny, to zawiesina bakterii i żywywch organizmów, które współtworzą w bioreaktorze oczyszczalni swój mały ekosystem. Ścieki odprowadzane z domostw są głównym pożywieniem dla tych bakterii. Całość odbywa się przy udziale tlenu, dlatego też oczyszczalnia wyposażona jest w kompresor, gdzie poprzez dyfuzory, wtłaczane jest powietrze do bioreaktora. Podobą zasadę działania mają duże oczyszczalnie komunalne.

Technologia, która nie wydziela zapachów

Przydomowa oczyszczalnia charakteryzuje się bezwonnością. Na rynku dostępnych jest wiele różnych typów wspomianych oczyszczalni. Technologia zastosowana w oczyszczalnich typu VH sprawia, że nie będą odczuwalne żadne nieprzyjemne zapachy. Oczyszczalnie posiadające osadnik wstęppny, czyli gnilny charakteryzują się tym, że zachodzą tam procesy gnilne (beztlenowe), które mogą wydzielać przykre zapachy. Takie procesy zachodzą również w przypadku tradycyjnego szamba. Tak więc, nie chcąc odczuwać nieprzyjemnej woni, warto przemyśleć i zdecydować się na biologiczną przydomową oczyszczalnię bez osadnika wstępnego.

Biologiczna oczyszczalnia bez systematycznego dozowania bakterii

Zastosowana technologia w oczyszczalniach VH powoduje, że użytkownik oczyszczalni zakupionej od firmy Eko House nie musi pamiętać o cotygodniowym dosypywaniu bakterii. W oczyszczalniach przydomowych VH PREMIUM i VH LIGHT bakterie dodawane są na początku użytkowania (pakiet startowy dla klienta otrzymywany jest od firmy). Napowietrzanie ścieków, które odbywa się w bioreaktorze przyczynia się do powstania osadu czynnego naturalnie, co oznacza, że bez dodawania bakterii system sam jest w stanie w oczyszczalni zachować sprzyjające dla tego środowiska warunki. Jest to jednak proces rozłożony w czasie, dlatego zaszczepienie bakterii na samym początku użytkowania powoduje, że urządzenie może zacząć w pełni funkcjonować.

Opcja samodzielnego montażu

Firma Eko House posiada swoich instalatorów na terenie całego kraju, ale nie warunkuje to do skorzystania z oferty i usług firmy. Montażu można dokonać we własnym zakresie, zachwując przy tym dziesięcioletnią gwarancję. Oczyszczalnie VH Premium i VH Light, które są w ofercie firmy Eko House, to urządzenia bardzo kompaktowe. Porównując je z innymi tego typu instalacjami, to urządzenia, które nie wymagają nakładu pieniędzy i sił. Dodatkowym plusem jest to, że do montażu nie potrzeba dużej powierzchni działki.

Dotacja na biologiczną oczyszczalnię ścieków

Oczyszczalnie VH PREMIUM i VH LIGHT spełaniają normy PN-EN 12566-3: 2005+A2: 2013. Tak więc, można starać się o dofinansowanie ze środków pochodzących z Urzędu Gminy lub do 45% z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW). Wszelkie niezbędne dokumenty w tym zakresie można otrzymać od firmy Eko House.

Chcąc otrzymać dofinansowanie, należy pamiętać, aby całą procedurę rozpocząć przed zakupem i montażem instalacji. Dotacje nie przysługują na urządzenia oddane do użytku przed dniem złożenia wniosku.

Co warto wiedzieć, to że wysokość dofinansowania w zależności od danego okręgu może się różnić.

Uwzględniając wszystkie powyższe informacje, aby mieć jasną sytuację odnośnie dofinansowania, dobrze w pierwszej kolejności skontakować się z Urzędem Gminy lub WFOŚiGW.

W celu uzyskania informacji na temat oczyszczalni ścieków najlepiej kontaktować się z firmą:

https://ekohouse-oczyszczalnie.pl/kontakt

Doradca Handlowy
doradcahandlowy@eko-house.info
+48 603 310 919
j.torzewska@eko-house.info
+48 693 825 147

Doradca Techniczny
doradcatechniczny@eko-house.info
+48 609 406 147

Biuro
biuro@eko-house.info
+48 609 482 429
+48 665 115 926

Eko House Technologie Ekologiczne
ul. Jana Nowaka 6 lok. 3, 62-330 Nekla

Godziny pracy:
poniedziałek – piątek: 08:00 – 16:00

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *