Czy warto zainwestować w meble na wymiar? Zalety i wady tego rozwiązania

Każdy, kto kupił własny dom lub mieszkanie albo planuje duży remont, zastanawia się nad kwestią mebli. Jednym z wariantów są meble na wymiar, idealnie dopasowane do danego wnętrza. Czy warto inwestować w takie meble?

Kuchnia na wymiar

Najczęściej zapada decyzja o stworzeniu mebli na wymiar do kuchni. To pomieszczenie jest nazywane sercem domu. W końcu właśnie z kuchni wydobywają się piękne zapachy i aromaty, które zwiększają apetyt domowników na smaczne dania. W kuchni, szczególnie niewielkiej, trzeba wiele talentu, aby zmieścić i połączyć ustawienie wszystkich mebli i sprzętów. Lodówka, zmywarka, często w zabudowie, piec lub płyta indukcyjna, okap, zlew – to tylko niektóre wyzwania architektów. Potrzebne jest jeszcze miejsce na gotowanie. Nawet jeżeli kuchnia jest duża, trzeba mocno się postarać, aby uniknąć wrażenia chaosu i przypadkowości oraz zadbać, aby nie tylko kuchnia robiła dobre wrażenie, ale przede wszystkim, aby domownikom dobrze się z niej korzystało.

Dopasowanie w łazience

Równie ważnym pomieszczeniem w domu jest łazienka. Stąd też wiele osób decyduje się na stworzenie mebli na wymiar właśnie do łazienki. Łazienki w mieszkaniach w blokach z reguły są niewielkie, a przecież trzeba umieścić tam toaletę, czasem bidet, pralkę, umywalkę, prysznic lub wannę. Ile ludzi, tyle opinii na temat tego co w łazience powinno się przechowywać. Zwykle są to jednak różne ręczniki, kosmetyki i tak zwana domowa chemia, której niektórzy nie chcą przechowywać w kuchni.

(Nie)wysoka cena za idealne dopasowanie

Czasem można usłyszeć narzekania, że meble na wymiar to rozwiązanie droższe niż zakup gotowych mebli z katalogu. Różnie można to interpretować. Z pewnością tworzenie mebli na wymiar to wyzwanie i ten proces trzeba powierzyć doświadczonej osobie lub firmie. Meble na wymiar to nie tylko odpowiednie docięcie materiału jeśli chodzi o długość, szerokość i wysokość. To także konieczność posiadania wyobraźni przestrzennej i poczucia estetyki. Takie meble tworzone są nie tylko dla dużych rezydencji, ale też, a może przede wszystkim dla małych mieszkań, gdzie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota.

Artykuł powstał we współpracy z http://www.galeriareguly.pl/

7 komentarzy

  1. Czemu najczęściej zapada decyzja o stworzeniu mebli na wymiar kuchni..? A ,niektórzy ludzie robią to na wymiar łazienki?

  2. Meble na wymiar są dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają dokładny opis w głowie jak chcą by wyglądała ich kuchnia, łazienka czy inne pomieszczenie. Kupowanie na wymiar jest o tyle fajne, że wszystko można podpasować pod wymiar pomieszczenia jakie chce się urządzić.

  3. Zawsze warto robić meble na wymiar. Wtedy realizujesz swoje mieszkanie według własnego pomysłu, a nie utartych i standardowych rozwiązań.

  4. Jeżeli chodzi o meble na wymiar to jestem jak najbardzie za tym ! Najlepszym rozwiazaniem jest wyposażenie kuchni na wymiar. Dodatkowo dodac zabudowe. Nie ma lepszego rozwiazania. A co do pieniedzy za wygode i komfort trzeba zaplacic.

  5. Meble na wymiar to bardzo dobry wybór żeby wykorzystać całą dostępną przestrzeń. Szczególnie w kuchni i łazience.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *