Dobre łóżka do spania, czyli jakie?

[REKLAMA]

W sypialni muszą panować odpowiednie warunki do nocnego wypoczynku. Bardzo ważne jest to, w jaki sposób zostało zaaranżowane wnętrze. Kluczowym elementem wyposażenia jest łóżko – wygodne i estetyczne. Przy tak bogatym i różnorodnym asortymencie każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, nawet najbardziej wymagający inwestorzy. Na zakupie dobrej jakości łóżka nie ma sensu oszczędzać, gdyż spędzamy w nim jedną trzecią swojego życia. Bez optymalnego snu na próżno jest liczyć na dobre zdrowie i samopoczucie.

Zamiast kanapy postaw na komfortowe łóżko

Jeśli zależy nam na dobrej jakości śnie, to warto rozejrzeć się za wygodnym i odpowiednio dużym łóżkiem. Powinno ono zostać dobrane do naszych indywidualnych potrzeb i preferencji. Spanie na kanapie ma zwolenników, ale dużo większy komfort snu zapewni nam dobrej jakości łóżko sypialniane. Na wygodnym łóżku nie wybudzamy się tak często, jak ma to miejsce w przypadku kanapy z powodu dyskomfortu. Łatwiej jest się zrelaksować i wypocząć. Łóżko wyposażone w porządny materac uchroni nas przed bólami pleców, szyi i głowy. Jest ono dużo wygodniejszym rozwiązaniem niż rozkładana kanapa z funkcją spania. Jako że łóżko sypialniane służy do spania, nie wygniata się nierównomiernie, jak ma to miejsce w przypadku typowych mebli wypoczynkowych. Spanie na takim łóżku jest korzystne dla kręgosłupa, do dyspozycji jest dużo wolnej przestrzeni. Oferta łóżek jest szeroka i zróżnicowana. Można przebierać w modelach jednoosobowych i dwuosobowych – dziecięcych, odzieżowych, piętrowych, kontynentalnych czy na antresolę.

Na co powinno się zwrócić uwagę przy wyborze łóżka?

Wybierając łóżko do sypialni, należy mieć na uwadze wymiary mebla. Jednoosobowe i młodzieżowe łóżka powinny mieć 90 cm szerokości, a dwuosobowe 160/180 cm. Kolejną kwestią jest materiał, z którego zostało wykonane łóżko. Do wyboru mamy modele drewniane, metalowe, z obiciem. Warto wybrać takie, które pod względem estetycznym i kolorystycznym będzie pasowało do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza, tworząc spójną całość aranżacyjną. Na uwadze trzeba mieć też maksymalne obciążenie i konstrukcję. W zależności od wybranego modelu łóżko może stać na nóżkach, być wyposażone w skrzynię na pościel, posiadać wysoki zagłówek. Opcje dodatkowe także mają znaczenie – możliwość regulowania nachylenia materaca, funkcja jego podgrzewania itd.

Artykuł powstał we współpracy z expertsnu.pl – Łóżka 90×200

3 komentarze

  1. Artykułu bardzo pomocny i konkretnie napisany. Mój dylemat z wyborem łóżka został zakończony sukcesem.

  2. Aktualnie nie planowalem wymiany łóżka jest dosyc wygodne, tak mi sie wydaje … Przy kupnie nastepnego bede opieral sie napewno na tym artykule

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *