Fakty na temat pralni chemicznej

Coraz więcej osób korzysta z usług pralni chemicznej. Świadczy o tym wzrastająca ich ilość. A Ty? Jak często zawozisz tam swoje ubrania?

Wiele osób na sama myśl o pralni chemicznej krzywi usta. Dużo osób korzysta z niej sporadycznie, zazwyczaj, kiedy nie mają wyjścia, bo zabrudzona przez nich odzież nie nadaje się do wyprania tradycyjną metodą. Chociaż istnieją też tacy, którzy wolą eksperymentować na własnych ubraniach. Tak naprawdę niewielki odsetek regularnie korzysta z usług pralni chemicznej, oddając do niej swoje ubrania. Być może kilka faktów sprawi, że przekonasz się, że warto zauważyć pralni chemicznej.

FAKT: W pralni chemicznej stosowane są różne metody prania

Oczywiście to prawda. Wiele pralni chemicznych działa nie tylko w oparciu o tzw. pranie na sucho, czyli bez użycia wody. Posiadają również urządzenia, które wypiorą Twoje rzeczy w tradycyjny sposób. Dlatego możesz zawieźć tam ubrania czy inne wielogabarytowe rzeczy, jak np. pościel. To świetne rozwiązanie dla osób, które nie maja gdzie wyprać i wysuszyć tak ogromnych rzeczy. Albo też nie nadążają z regularnym robieniem prania. Ponadto wiele pralni oferuje usługi dodatkowe, tj. prasowanie, impregnację itp. w zależności od rodzaju dostarczanej odzieży.

FAKT: Pranie ubrań w pralni chemicznej jest bezpieczne

Chodzi tutaj o rodzaj zastosowanych detergentów. Wiele osób uważa, że są to szkodliwe chemikalia, z którymi nie powinny mieć styczności alergicy i dzieci. Prawdą jest to, że takie środki są bezpieczne i przeznaczone zarówno dla osób wrażliwych, jak i dzieci. Pralnie chemiczne korzystają ze sprawdzonych detergentów. Dostarczane są one od sprawdzonych producentów. Jeśli jesteś alergikiem, powiedz o tym obsłudze pralni podczas przyjmowania zamówienia. Z pewnością zastosują specjalne środki przeznaczone dla osób takich jak Ty. W żadnym wypadku, jakiekolwiek stosowane środki nie są szkodliwe. Każdy z nich jest odpowiednio badany przez wprowadzeniem na rynek i oznaczony certyfikatami, które poświadczają jego bezpieczeństwo.

FAKT: Oddając odzież do pralni chemicznej masz pewność, że znajduje się w dobrych rękach

W takich miejscach pracują specjaliści, którzy znają się na rzeczy. Masz wówczas pewność, że z Twoimi rzeczami nie stanie się nic złego. W trakcie prania w domu – różnie to bywa. Mało, kto czyta metki, niekiedy pomieszamy kolory odzieży. To może skutkować ich uszkodzeniem – wyblaknięcie koloru, rozciągnięciem ulubionej bluzki czy wstąpieniem się spodni. W pralce chemicznej przestrzegane są wszystkie zasady prawidłowego prania. I choć może wydawać się to absurdalne – przecież nie sztuką jest wypranie zabrudzonych ciuchów. To jednak ważne jest, aby czytać wszystkie zalecenia, dotyczące ich prania. Tymczasem w domu raczej nie stosujemy się do zasad producenta. Nie wspominając o tym, że metki odcinamy najczęściej tuż po zakupie odzieży, w ogóle się z nimi wcześniej nie zapoznając. Dlatego fachowa pomoc będzie tutaj niezbędna. Ochroni ubrania przed zniszczeniem.

Artykuł powstał dzięki pralni chemicznej http://pralniaok.pl/ – PralniaOK to nowoczesne pralnie chemiczno–wodne na terenie Warszawy, Piaseczna i okolic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *