Jak estetycznie wykończyć nawierzchnię w otoczeniu domu

[REKLAMA]

Wykańczając dom należy pamiętać o wykończeniu jego otoczenia, należy zaaranżować ogród i podjazd tak, aby efekt był satysfakcjonujący.

Otoczenie domu powinno być wykończone w każdym szczególe tak, aby dom pięknie się prezentował. Wykończenie podjazdu możemy wykonać biorąc pod uwagę różne materiały dostępne na rynku takie jak płyty brukowe czy kostki chodnikowe.

Nowoczesne materiały są trwałe i solidne a do tego efektowne – odpowiednio dobrane, podbiją efekt wykończenia domu oraz zaaranżowanego ogrodu. Najbardziej popularne materiały to kostka brukowa, kostki granitowe oraz betonowe płyty chodnikowe.

Kostka brukowa – jest wytrzymała na działania mechaniczne, dzięki zaawansowanej technologii wypalania gliny i bardzo estetyczna. Doskonale sprawdzi się na podjazdach i innych nawierzchniach wymagających trwałej nawierzchni. Kostka brukowa klinkierowa jest odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz złamania czy ścieranie. Ponadto dobrze sobie radzi z substancjami chemicznymi i solą (co ma duże znaczenie zimą). Dostępna jest w wielu kolorach i kształtach, dzięki czemu można ją łatwo dopasować do stylu otoczenia, nawierzchni i gustu kupującego. Dzięki regularnym kształtom można ją układać w przeróżnych wzorach geometrycznych.

Kostka ekologiczna – to kostka granitowa, trwała i odporna na różne uszkodzenia. Dobrze się komponuje jako element uzupełniający dla cegły brukowej Często się ją łączy z innymi materiałami używanymi do wykończenia nawierzchni. Kostka ekologiczna dobrze wygląda na podjeździe, jako nawierzchnia w alejce ogrodowej, wyłożona w geometrycznych ozdobnych mozaikach na różnych placach. Znajdzie zastosowanie w stylu klasycznym lub nowoczesnym.

Betonowe nawierzchnie tj. płyty betonowe czy kostka chodnikowa wykonane są z gęstego betonu, który odznacza się dobrymi właściwościami technicznymi, jednak jest mniej trwały od kostki ekologicznej czy kostki brukowej. Nawierzchnie betonowe są chętnie wybierane z uwagi na niższą cenę oraz równie duże walory estetyczne oraz bogatą kolorystykę – od betonowej szarości przez brązy, żółcie oraz różnego rodzaju odcienie czerwieni. W sprzedaży występują różne kształty betonowych nawierzchni np. elementy kwadratowe, prostokątne a nawet różne wycinki koła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *