Jak odpowiednio dbać o stan rur posiadając dom jednorodzinny?

[REKLAMA]

Mieszkając w bloku, wiele napraw w przypadku awarii oraz niezbędnych prac konserwatorskich spoczywa na spółdzielni mieszkaniowej. Jest to całkiem wygodne rozwiązanie, ponieważ jeśli coś się dzieje, wystarczy tylko zgłosić fakt i fachowiec przyjdzie, aby dokonać naprawy. Gdy jesteśmy właścicielami domu jednorodzinnego, wszystkie obowiązki spoczywają na nas.

Gdy coś się popsuje…

Jedną z takich rzeczy jest kanalizacja, bez której ciężko sobie poradzić. Chyba nikt nie potrafi wyobrazić sobie dnia bez kąpieli bo coś się popsuło. A niestety, bywa i tak. Co wtedy zrobić? Awarie bywają mniej i bardziej poważne. W przypadku zatkania odpływu w umywalce czy ubikacji, często ludzie starają się dokonać naprawy samodzielnie. Udrażnianie rur wbrew pozorom nie jest takie proste, a nieumiejętne podejście do tematu może skutkować pogorszeniem sytuacji. Dlatego zanim zostaną podjęte działania, warto zastanowić się czy na pewno sobie z tym poradzimy?

Profilaktyka

Jedną z rzeczy, o której bezwzględnie powinno się pamiętać, to regularne czyszczenie kanalizacji, studzienek czy osadników. Są to rzeczy, których nie da się wykonać we własnym zakresie. Konieczne jest wykorzystanie specjalistycznego sprzętu. Podczas udrażniania rur Stankan zwraca uwagę na fakt, że inny rodzaj sprzętu potrzebny jest do zadbania o rury wewnątrz budynku, a inne na zewnątrz. W domach jednorodzinnych stosuje się zazwyczaj monitoring złożony z przenośnej kamery i monitora, które są ze sobą połączone kablem. Podczas kontroli, pracownik nagrywa film na kartę pamięci, ze szczególnym uwzględnieniem punktów newralgicznych.

Kiedy skontrolować rury?

W budynkach, które oddawane są do użytku, kontrola kanalizacji wykonywana jest obligatoryjnie, jeszcze zanim wprowadzą się lokatorzy. Musi zostać sprawdzona drożność i poprawność działania, aby uniknąć problemów. Jednak nie należy na tym poprzestawać i regularnie sprawdzać stan techniczny rur. Profilaktyka ma na celu wykrycie nieprawidłowości zanim przysporzą nam one wiele problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *