Jakie kwiaty na stół bożonarodzeniowy?

[REKLAMA]

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy chcemy zadbać nie tylko o duchowe przygotowanie się do tego wydarzenia, ale również chcemy zadbać o piękne wnętrza naszych domów. Choinka, pięknie udekorowany strój, kwiaty, wianki bożonarodzeniowe – ich odpowiednie dopasowanie pozwoli zadbać o wyjątkowy klimat podczas świąt.

O jakie dekoracje zadbać?

W pierwszej kolejności warto zadbać o piękne przystrojenie świątecznego stołu. Wystarczy kilka dodatków, by nabrał on wyjątkowego klimatu i niezwykłej atmosfery. Przed przystąpieniem do dekoracji stołu, przemyśl klimat jaki chcesz osiągnąć. Na to czy Ci się to uda, będzie mieć wpływ wybrana kolorystyka. Ciepłą, domową atmosferę stworzysz dzięki ciemnym, czerwonym kolorom. Jeśli jednak zależy Ci na podniosłym klimacie, wybierz jasne, stonowane kolory. Jeśli całkowicie nie masz pomysłu na dekorację stołu, warto zainspirować się pomysłami wyszukanymi w sieci.

Co poza stołem wigilijnym?

Warto zadbać jeszcze o odpowiednie kwiaty na Boże Narodzenie. Z okresem świątecznym, wszystkim kojarzy się oczywiście Gwiazda Betlejemska. Warto jeszcze pomyśleć o kaktusie bożonarodzeniowym czy psiance, które idealnie nadają się do ozdoby świątecznych domów. Decydując się jednak na własnoręczne stworzenie wianków bożonarodzeniowych trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie materiały. Najważniejsza jest baza – możesz ją wykonać z delikatnych gałązek brzozy, ale idealne będą też krzewy iglaste. Im bardziej nieidealna baza, tym większy ich urok. Tak przygotowaną bazę, można uzupełnić owocami jarzębiny, dzikiej róży, bombkami czy też ozdobnymi tasiemkami czy gwiazdkami. Świetnym wyborem będzie również zastosowanie szyszek, suszonych owoców czy orzechów bądź gałązek jemioły.

Wbrew pozorom, stworzenie bożonarodzeniowych dekoracji nie jest wcale takie trudne. Mając odpowiednie materiały i odrobinę czasu możesz stworzyć wyjątkowe dekoracje, które z pewnością zaczarują również innych domowników i gości. Tak przygotowanych dekoracji nie spotkasz w żadnym miejscu. Jeśli jednak nie masz czasu – zawsze możesz kupić gotowe dekoracje.

One comment

  1. U mnie zawsze jest Gwiazda Betlejemska na stole wigilijnym. Bez tego kwiatu jakoś nie wyobrażam sobie świąt Bożego Narodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *