Łazienka w dobrym stylu

Czasami niektórzy zaczynają urządzanie mieszkania właśnie od łazienki, a inny wolą poczekać i zostawić „najgorsze” na koniec. Dlaczego tak obawiamy się aranżacji łazienek? Być może jest to związane z chęcią jak najlepszego urządzenia, gdzie połączona zostanie praktyczność z estetycznym wykończeniem. Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę, że właśnie w tym pomieszczeniu spędzamy większość swojego czasu rano i wieczorem, a także możemy liczyć tam na chwilę prywatności i relaksu.

Najpierw podłoga, ściany i oświetlenie

Wszystkie te elementy są równie istotne podczas planowania całości pomieszczenia, gdzie warto również wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia, aby ostatecznie zachować optyczną przestronność. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem w wielu powszechnych łazienkach są płytki ceramiczne, które współcześnie możesz dostać w różnej formie i wzorach. Absolutnie nie jesteśmy zdziwieni ich popularnością, ponieważ jako jedne z niewielu zachowują uniwersalne zastosowanie. Po pierwsze są bardzo proste w utrzymaniu czystości i sterylnych warunków w łazience, a także są odporne na niszczące działanie wilgoci, której niestety nie unikniemy. Jednocześnie mogą przybierać zróżnicowane motywy, dzięki czemu mogą imitować drewno, kamień czy też tworzyć oryginalne wzory na podłodze. Innym wariantem mogą być wykładziny, czyli tak zwane linoleum, które również ułatwia sprzątanie nawierzchni w łazience, aczkolwiek źle założone może odchodzić od podłogi i zbierać pod sobą wilgoć wraz z zanieczyszczeniami. Dla bardziej śmiałych i pragnących zachować elegancki i szykowny styl polecamy także podłogi wykonane z kamienia lub drewna, aczkolwiek we wszystkich przypadkach dobrze jest pomyśleć również o ogrzewaniu podłogowym, co zdecydowanie przynosi ulgę i przyjemność po wyjściu z kąpieli.

W kwestii doboru pokrycia ścian ponownie moglibyśmy wymieniać w nieskończoność możliwości, jaki oferują nam dzisiejsi producenci wyposażenia wnętrz, ale najbardziej popularnym sposobem jest pokrycie ścian wodoodporną tapetą lub kafelkami dopasowanymi pod wzór na podłodze. Nie należy bać się rozwiązania papierowego w łazience, ponieważ nowoczesne materiały tapet zostały w pełni zabezpieczone przed wilgocią i odchodzeniem od powierzchni ścian. Wystarczy jedynie mocny i profesjonalny klej oraz ekipa fachowców, którzy zajmą się jej nakładaniem. Natomiast kafelki podobnie jak przypadku podłogi ułatwiają utrzymanie higieny w pomieszczeniu.

Ostatnim elementem omawianym w dzisiejszym artykule jest oświetlenie łazienki, które jest szczególnie ważne dla kobiet. Wówczas mają zapewnione odpowiednie warunki do tworzenia makijażu, jeśli nie posiadają osobnej toaletki w innym pokoju. Światło powinno być ciepłe i przyjemne, aby podczas odprężającej kąpieli w wannie móc jednocześnie odpoczywać. Istnieje wiele ciekawych lamp i rodzajów oświetlenia, które możesz zamontować w tradycyjny sposób na suficie, ale także zabudowane w formie lustra czy też innych akcesoriów.

Pozostałe wyposażenie – meble łazienkowe

Przy ich doborze ważne jest zarówno pomieszczenie jakie masz do dyspozycji, jak i Twoje fundusze, aczkolwiek zapewniamy, że niski budżet wcale nie ogranicza Twoich możliwości aranżacyjnych. Wystarczy jedynie uruchomić swoją wyobraźnie i dobrze przemyśleć zakup wszystkich mebli, które przykładowo polecamy od firmy Smolis Meble Łazienkowe. W ich ofercie znajdują się różne niepowtarzalne meble w okazyjnych cenach, co dodatkowo sprzyja podczas kupowania. Powinny być przede wszystkim zgrane ze stylem panującym w łazience, co oznacza kierowanie się konkretnym wizerunkiem wyposażenia. Drugą istotną kwestią jest ich praktyczność, a zwłaszcza w przypadku szafek, które powinny zmieścić wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy, aby jak najmniej akcesoriów leżało na wierzchu. Wówczas zyskasz efekt schludnej i czystej łazienki bez większych starań. Ponadto dobrze by było, gdyby wszelkie preparaty i płyny były schowane i niedostępne dla dzieci, zwierząt czy też po prostu były przechowywane w sterylnych warunkach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *