Meble w industrialnych wnętrzach

Kompozycje industrialne na pewno nie należą w Polsce do najpopularniejszych stylów aranżacji. Większość nie stawia na styl industrialny dlatego, że nie jest wystarczająco odważna. Poza tym nie ma odpowiedniej wiedzy na temat aranżacji wnętrz industrialnych. Jakie meble, a w tym krzesła najlepiej pasują do tak zaaranżowanych wnętrz?

Cechy charakterystyczne stylu industrialnego

Żeby aranżować swoje wnętrza w stylu industrialnym, trzeba mieć sporo odwagi. W takich kompozycjach na widok publiczny wystawia się bowiem wszystko, co w tradycyjnych mieszkaniach jest dobrze ukryte. Poza tym styl industrialny to rozmach – tak pod kątem rozmiarów mieszkania, wysokości ścian czy okien.

Jeśli nadal nie rozumiesz, czym jest styl industrialny, w takich wnętrzach na widoku znajdziesz między innymi różne instalacje i elementy konstrukcyjne typu słupy, dźwigary, a nawet szyny. Niczym dziwnym jest też brak tynków na ścianach.

Wygląda strasznie? Na pierwszy rzut oka na pewno, choć w tym szaleństwie znajdzie się nutka urody. Nie zauważyliśmy jeszcze, że styl industrialny cechuje też minimalizm. To kolejna cecha charakterystyczna takich kompozycji.

Meble we wnętrzach industrialnych

Jeśli szukasz mebli do wnętrz zaaranżowanych w stylu industrialnym, niech będą one wykonane z materiałów spotykanych w halach fabrycznych. Stąd celuj przede wszystkim w meble metalowe, drewniane lub betonowe.

Pamiętaj, że styl industrialny akceptuje eklektyzm. W związku z tym możesz swobodnie zestawiać ze sobą w jednym pomieszczeniu meble, które pochodzą z innych czasów, lokalizacji, a tym samym również kręgów kulturowych.

Krzesła w stylu industrialnym

To samo tyczy się krzeseł. Bezsprzecznie najlepiej wypadają tutaj krzesła metalowe, które jako pierwsze kojarzone są z przestrzeniami industrialnymi. Jednak krzesła metalowe, my polecamy krzesła ze sklepu internetowego edinos.pl, to nie tylko właściwy dla takich wnętrz wygląd. Nie sposób nie zauważyć reszty ich zalet.

Krzesła z metalu są bowiem wytrzymałe, trwałe, a także łatwe w utrzymaniu w czystości. Wielkiego problemu nie stanowi też ich odrestaurowanie i zmiana kolorystyki takich mebli.

Co więcej, rynek takich krzeseł jest na tyle szeroki, że możesz wybierać zwykłe krzesła, ale też meble składane, z podłokietnikami, jak również z siedziskiem i oparciem z materiału.

Jeżeli pozostaniecie wierni stylowi industrialnemu, raz zakupione krzesła metalowe na pewno zostaną w Waszych wnętrzach na lata. Metal jest bowiem materiałem, który trudno zniszczyć w toku normalnej eksploatacji.

Jednak nawet nieco podniszczone krzesła możecie odrestaurować lub pozostawić w obecnym stanie. Im bardziej podstarzały wygląd, tym lepiej nadają się one do wnętrz urządzonych w stylu industrialnym.

Jesteśmy ciekawi, co myślicie o tego rodzaju kompozycji. Jest tu ktoś na tyle odważny, że urządził swoje wnętrza w stylu industrialnym? Jeśli tak, chętnie obejrzymy i ocenimy Wasze wnętrzach. Śmiało, pochwalcie się nimi w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *