Ogrzewanie podczerwienią – koszty maleją, a Ty cieszyć się ciepłem w domu!

Nie ulega wątpliwości, że koszty ogrzewania to jedna z największych składowych naszych rachunków. Stąd ciągle poszukujemy nowych rozwiązań, najlepiej takich, które jednocześnie są ekologiczne. Wprawdzie ceny energii elektrycznej są coraz wyższe, ale w połączeniu z instalacją PV jest to ciekawym rozwiązaniem – czyste, komfortowe i efektywne. Sprawdzamy, jak podnieść sprawność i obniżyć rachunki przy technologii ogrzewania podczerwienią.

Czym jest ogrzewanie na podczerwień – cena i koszty

Jeżeli interesujemy się ogrzewaniem na podczerwień, koszty są pierwszą kwestią, o którą zapytamy przedstawiciela. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ już na wstępie zauważmy, że ta innowacyjna metoda ogrzewania na bazie zjawiska promieniowania pozwala oszczędzać na rachunkach nawet 70 proc. w porównaniu z klasycznym ogrzewaniem elektrycznym.

Jest to ogrzewanie efektywne, a taki panel grzewczy to gwarancja ekologicznego i ekonomicznego ogrzewania wnętrz domów czy biur, a nawet mieszkań. Ciepło jest tutaj emitowane w postaci fal podczerwonych, dzięki czemu otrzymujemy gwarancję równomiernego rozkładu temperatur we wnętrzu. Co więcej, zanim wnętrza się ogrzeją, ciepło jest najpierw dostarczane do przedmiotów, ścian i ludzi.

Ogrzewanie podczerwienią a zdrowie. Czy promienniki podczerwieni są bezpieczne?

Do nowych rozwiązań technologicznych wielu z nas podchodzi z dużą rezerwą, również z uwagi na obawy związane z bezpieczeństwem i zdrowiem. W tym przypadku nie ma się czego obawiać. Ogrzewanie podczerwienią jest nie tylko bezpieczne, ale pomaga utrzymać w domu przyjazny zdrowiu klimat.

Nie jest tajemnicą, że w wielu polskich domach czy mieszkaniach jest problem z wilgotnymi ścianami. To doskonałe środowisko do rozwoju niebezpiecznych dla zdrowia grzybów i pleśni. Przy ogrzewaniu grzejnikami na podczerwień ten problem znika. Ciepło jest rozprowadzane równomiernie po całym wnętrzu, oprócz tego w pierwszej kolejności jest kierowane na obiekty – ludzi, przedmioty i właśnie ściany.

Ogrzewanie podczerwienią. Grzejnik na podczerwień do salonu, kuchni i łazienki

Wybierając ogrzewanie na podczerwień, należy się skupić na odpowiednich grzejnikach. Dlatego w pierwszej kolejności wybrać należy ich dostawcę. Kierując się tym aby grzejniki oprócz funkcji ogrzewania były również nowoczesne i eleganckie, będąc doskonałym uzupełnieniem wnętrz również pod kątem dekoracyjnym. Dziś jest to jak najbardziej możliwe, czego najlepszym potwierdzeniem jest oferta firmy Termoplaza, do przejrzenia pod linkiem https://termoplaza.pl. To grzejniki, które wkomponują się w każde wnętrza. Można je ustawić na podłodze lub zawiesić na ścianie.

Podsumowując, jeżeli wybieramy ogrzewanie podczerwienią – forum, strony branżowe czy wsparcie specjalistów są nam zbędne. Jest to prosty i wydajny system ogrzewania oparty o energię elektryczną. Wystarczy podłączyć grzejnik do zwykłego gniazdka i cieszyć się we wnętrzach idealnymi warunkami termicznymi – bez konieczności budowania komina, zakupu kotła, rozprowadzania instalacji czy zagospodarowania jednego z pomieszczeń na kotłownię. Prawda, że brzmi ciekawie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *