Promiennik podczerwieni na taras – jak ogrzać taras przez cały rok?

[REKLAMA]

Promieniowanie podczerwone jest z nami od zawsze, ponieważ największym źródłem owych promieni jest samo słońce. Zjawisko to zostało wykorzystane w wielu dziedzinach naszego życia. Medycyna wykorzystuje promieniowanie podczerwone między innymi do poprawy krążenia u chorego. Wojsko już od dawna stosuje podczerwień w swoich systemach. A my w życiu codziennym wykorzystujemy promieniowanie podczerwone w naszych pilotach od telewizorów.

Zjawisko podczerwieni zostało również wykorzystane w nowoczesnym sposobie ogrzewania jakim są promienniki podczerwieni. Inkubatory dla wcześniaków, fermy drobiu, sauny – to tak różne dziedziny, a we wszystkich tych miejscach swoje zastosowanie znalazły promienniki ciepła. Urządzenie te wysyłają krótkie fale podczerwone, które ogrzewają człowieka, przedmioty, posadzki czy ściany. W przeciwieństwie do tradycyjnych form ogrzewania promienniki ciepła nie ogrzewają powietrza. Dzięki takiemu rozwiązaniu zapewnimy sobie optymalne ciepło, bez przegrzania i suchego powietrza. Atutem promienników podczerwieni jest również to, że nie emitują one niezdrowych spalin, ponieważ podczas ich działania niczego nie spalamy. Promiennik ciepła zapewni nam więc błogie ciepło, bez szkodzenia nam i naszym bliskim.

Całoroczne grillowanie a promienniki ciepła na taras

Poranna kawa na tarasie jesienią? A może spotkania przy grillu przez cały rok? Brzmi świetnie, prawda? A dzięki promiennikom ciepła na taras to wszystko jest możliwe! Promienniki tarasowe ogrzeją nas przez cały rok, bez względu na temperaturę za oknem, i za każdym razem zapewnią nam taki sam komfort grzewczy. W przypadku tradycyjnych form grzewczych nie zawsze jest to możliwe. Błogie ciepło poczujemy już w kilka sekund, co jest ogromnym atutem. My możemy cieszyć się chwilami spędzanymi na tarasie, a promiennik ciepła na taras ogrzeje nas i wszystkie obiekty w swoim zasięgu sam, bez naszej pomocy. Nie musimy poświęcać czasu na rozpalanie czy dokładanie do ognia. Jeśli chcesz zapewnić sobie maksymalny komfort grzewczy i cieszyć się czasem na tarasie przez cały rok, to idealnym rozwiązaniem będą dla Ciebie promienniki tarasowe.

Promienniki podczerwieni – jaki rodzaj wybrać?

Promienniki podczerwieni na taras to rozwiązanie, które zadowoli nie tylko posiadaczy dużych, ale i małych tarasów. Technologia ta proponuje nam różne rodzaje promienników ciepła. Dla tarasów o mniejszej powierzchni świetnym rozwiązaniem będą promienniki naścienne lub sufitowe. Te pierwsze za pomocą specjalnego uchwytu montujemy na ścianie. Promienniki naścienne zapewnią nam optymalny komfort cieplny oraz rozwiążą problem tzw. zimnych okien. Promienniki sufitowe, jak nazwa wskazuje, montujemy na suficie. Możemy to zrobić nad stołem bądź wypoczynkiem, dzięki czemu ogrzejemy wszystkie osoby siedzące pod urządzeniem. Te dwa rodzaje promienników, dzięki sposobowi, w jaki są montowane, zaoszczędzą nam miejsce na tarasie, a przy tym zapewnią maksymalny komfort cieplny. Alternatywą dla tych dwóch rodzajów promienników są promienniki wolnostojące. Ten rodzaj promiennika możemy ulokować w dowolnym miejscu na naszym tarasie, oczywiście zachowując wszelkie wskazówki zawarte w instrukcji oraz środki bezpieczeństwa. Jednak w tym przypadku musimy się liczyć z tym, że urządzenie zajmie nam trochę powierzchni.

Wady i zalety promienników ciepła

Innowacyjne ogrzewanie, jakim są promienniki ciepła, to technologia praktycznie bez wad. Jedną z największych zalet jest komfort cieplny, jaki uzyskujemy. Promiennik podczerwieni ogrzewa nas oraz wszelkie obiekty w swoim zasięgu. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikniemy zbyt gorącego i dusznego powietrza oraz wznoszącego się w powietrze kurzu. Dodatkowo przez brak spalania węgla, drewna czy gazu nie emitujemy szkodliwych spalin, dlatego promienniki ciepła są bardzo przyjazne dla alergików, dzieci, starszych osób oraz dla środowiska. Zyskujemy również działanie prozdrowotne – promieniowanie IR to jeden z najlepszych sposobów na pobudzenie krążenia. Ze względu na brak dodatkowych materiałów na opał, promienniki ciepła wypadają zdecydowanie bardziej korzystnie finansowo w porównaniu do tradycyjnych form ogrzewania. Ciężko mówić o wadach tego niekonwencjonalnego sposobu ogrzewania. Jednak przez oblężenie naszego rynku chińskimi zamiennikami promienników podczerwieni, często ludzie zniechęcają się do tej technologii. Promienniki podczerwieni pochodzące z Chin są dużo tańsze od oryginalnych produktów, jednak z reguły po kilku sesjach do niczego się nie nadają. Dokładając trochę więcej do oryginalnego promiennika polskiej produkcji, zyskujemy nie tylko gwarancję, ale również najwyższą jakość produktu oraz maksymalny komfort cieplny.

Artykuł powstał przy współpracy z producentem promienników ciepła http://irsystem.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *