Prześcieradło z gumką – dlaczego jest to dobry wybór?

Sen pozwala nam się zrelaksować i wypocząć. Odpoczywa nie tylko nasz umysł, ale i całe ciało. Dlatego bardzo istotne jest, aby spać w odpowiednich warunkach. Gwarantuje to nie tylko wygodne łóżko. Najwięcej uwagi zawsze zwracamy na materac czy wypełnienie poduszek i kołdry. A tymczasem nawet element taki, jak prześcieradło może mieć kluczowe znaczenie dla naszego wypoczynku.

Jaką funkcję pełnią prześcieradła?

Wydawać by się mogło, że tak powszechny element pościeli, jak prześcieradło nie ma znaczenia. Jest to najczęstszy błąd, jaki popełniamy. Wygodne łóżko zapewnia nam zdrowy sen. A przecież to właśnie prześcieradło jest elementem, na którym bezpośrednio śpimy. Dlatego musi przyjemnie i praktycznie okrywać materac.

Prześcieradło stanowi istotną barierę między materacem a użytkownikiem. Przede wszystkim prześcieradło ma dbać o higienę snu. Musi być przyjemne w dotyku, ale i przewiewne. Każda tkanina ma inne właściwości, a więc wedle nich można wybrać ten produkt. Ten element pościeli z jednej strony ma chronić materac przed zabrudzeniami i kurzem. A z drugiej ma zapewniać nam przyjemną warstewkę, na której się położymy i zaśniemy. Może mieć też walory antyalergiczne. Wiele materiałów naturalnych może też mieć takie działanie, ponieważ nie przyciąga np. kurzu, w którym ukrywają się roztocza. Dzięki położeniu prześcieradła, kurz nie wnika też do materaca i nie gromadzi się w nim. O wiele łatwiej jest nam wyprać co tydzień ten przedmiot, niż czyścić cały materac.

Prześcieradło z gumką – czy nadal z niego korzystamy?

Można mieć spore wątpliwości czy niegdyś popularny hit sprzedaży, jakim jest prześcieradło z gumką, nadal jest modne. Jednak czy prześcieradło ma być modne, czy wygodne? Zdecydowanie lepiej jest postawić na tę drugą wartość.

Prześcieradło z gumką to tradycyjne rozwiązanie stosowane do ochrony każdego typu materaca. Szczególnie polecane jest osobom, które bardzo kręcą się w nocy, a przez to nie raz budziły się bez prześcieradła lub ze zwiniętym materiałem w nogach. Spadające prześcieradło może być bardzo uciążliwe. Tak samo, gdy się nagle przesunie i zroluje, a przez to będzie nas uwierać. Zakup prześcieradła z wszytą gumką po bokach, pomoże zachować nam większy komfort snu.

Ten typ prześcieradła wystarczy dobrze nałożyć na materac, aby pozostał w tej samej pozycji, aż do wymiany pościeli. Najważniejsze jest jednak, aby wybrać dobry rozmiar. Za duże prześcieradło narzutowe możemy zawinąć pod materac. Przy prześcieradle z gumką, byłoby to nieefektywne. Z kolei za małe prześcieradło trudno nam będzie w ogóle założyć, a nawet może się to okazać niemożliwe. Dobrze jest się sugerować wymiarami materaca i konkretnie do nich wybrać nowe prześcieradło.

Ile warto wydać na prześcieradło?

Co ciekawe jest to bardzo częste pytanie. Prześcieradło z gumką wcale nie musi być droższe od zwykłej płachty materiału. Jeśli produkty mają podobne ceny, najlepiej jest wybrać ten, który bardziej się sprawdzi u nas. Cena zależy też od samego materiału, z jakiego jest ono wykonane. Choćby popularne prześcieradła frotte są dość korzystne cenowo. Jednak, jeśli chcielibyśmy kupić prześcieradło z satyny  lub jedwabiu, musimy się liczyć z jego wysoką ceną.

Nie zawsze trzeba odpowiadać, ile warto wydać. Bardziej liczy się czy cena jest adekwatna do jakości produktu. Wybierając prześcieradło z gumką, płacimy już za wyższy komfort snu, który gwarantuje nam choćby brak rolowania materiału w nocy. Resztę płacimy za materiał, z jakiego jest wykonane. Zatem, jeśli uznamy, że produkt jest w naszym budżecie, śmiało warto go nabyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *