Rolety zabezpieczające okna – dlaczego warto?

[REKLAMA]

Rolety zabezpieczające okna przed włamaniem dają poczucie bezpieczeństwa. Chronią też przed promieniami słonecznymi i tłumią dźwięki dobiegające z ulicy. Można zamontować je w każdym budynku. Co jeszcze warto wiedzieć na temat rolet zewnętrznych?

Rolety wewnętrzne montowane są niemal w każdym domu, jednak te zewnętrzne cieszą się mniejszą popularnością. Warto je docenić, ponieważ mają wiele zalet i sprawdzają się we wszystkich rodzajach budynków. Zapewniają ochronę okien w czasie trudnych warunków atmosferycznych i sprawiają, że pomieszczenie nie nagrzewa się w upalne dni. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając rolety zewnętrzne?

Czym charakteryzują się rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne występują w wielu kształtach i kolorach, dzięki czemu bez problemu dobierzemy je do fasady budynku i własnych upodobań. Składają się ze skrzynki, pancerza, prowadnic i napędu manualnego lub elektrycznego. Żaluzje fasadowe zapewniają doskonałą izolację termiczną, co jest ich ogromną zaletą. Zimą możemy zaoszczędzić na ogrzewaniu, ponieważ rolety sprawiają, że mieszkanie nie wychładza się tak szybko. Z kolei latem możemy cieszyć się komfortową temperaturą w mieszkaniu, ponieważ rolety zabezpieczające okna chronią dom przed wpadającymi promieniami słonecznymi. Może się więc okazać, że nie będziemy już potrzebować klimatyzacji, bo dzięki samym roletom temperatura będzie odpowiednia. Możliwość całkowitego zaciemnienia mieszkania sprawia natomiast, że o każdej porze dnia możemy uciąć sobie drzemkę. Nie przeszkodzi nam w tym nawet hałas dobiegający z ulicy, ponieważ rolety tłumią go w dużym stopniu. Montując rolety antywłamaniowe, chronimy dom przed wizytą niechcianych gości. Warto więc zamontować je w swoim domu i cieszyć spokojem w każdych warunkach.

Rolety zabezpieczające okna przed włamaniem – co warto wiedzieć?

Rolety antywłamaniowe to nie tylko świetna ochrona przed słońcem i hałasem z ulicy. To przede wszystkim zabezpieczenie domu przed wizytą włamywaczy. Wykonane są z aluminium i wyróżnia je duża trwałość. Wzmocniona konstrukcja prowadnic sprawia, że trudno je odgiąć i wyciągnąć profile. Mocna kurtyna rolety jest odporna na uderzenia, dzięki czemu niełatwo ją uszkodzić. Specjalny mechanizm uniemożliwia podniesienie kurtyny. Intuicyjne sterowanie i odporność na warunki atmosferyczne sprawiają, że rolety antywłamaniowe są praktycznym i trwałym rozwiązaniem, które warto zastosować w swoim domu. 

Jaki rodzaj rolet zewnętrznych wybrać?

Przy zakupie rolet zabezpieczających okna trzeba wziąć pod uwagę sposób montażu. W przypadku budynku, który jest już wykończony, mamy ograniczony wybór, ponieważ musimy wybierać spośród rolet, które nie ingerują w stan budynku. Planując budowę domu, warto uwzględnić rolety już na etapie projektu budynku. 

  • Dużą popularnością cieszą się rolety natynkowe. Można je zamontować na każdym etapie, ponieważ nie ingerują w stan budynku.  Skrzynkę montuje się na murze lub we wnęce okiennej. 
  • Rolety podtynkowe są przeznaczone przede wszystkim do nowych budynków, jednak po zmianach w nadprożu można je zamontować również w budynkach istniejących. 
  • Rolety nadstawne zakłada się podczas montażu okien w nowych budynkach lub przy wymianie stolarki okiennej w budynkach już istniejących. Skrzynkę zakłada się na ramę okna lub drzwi balkonowe. 
  • Rolety nadprożowe wymagają założenia skrzynki podczas wznoszenia ścian budynku, dlatego trzeba je uwzględnić na etapie projektu budynku. 

Duży wybór estetycznych i trwałych rolet sprawia, że każdy znajdzie idealny model do swojego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *