Sprzątanie po remoncie – sprawdź, o czym należy pamiętać

Gruntowne odświeżenie wnętrz w mieszkaniu lub domu wiąże się z licznymi pracami, a nierzadko ze współpracą z wyspecjalizowaną firmą. Dotyczy to zarówno zadań wykonywanych podczas remontu, jak i po nim. Zanim pomalujemy ściany i wstawimy meble, trzeba pozbyć się gruzu oraz pozostałych odpadów. O czym musimy pamiętać przy tego typu porządkach? Jak usunąć śmieci – samodzielnie czy może zlecić to zadanie specjalnej firmie? Tego się dowiesz z naszego najnowszego wpisu! Zachęcamy do lektury!

Co po remoncie?

Kiedy decydujemy się na remont, rozsądnym rozwiązaniem będzie dokładne przemyślenie i ustalenie planu, zanim przystąpimy do pracy. Inaczej grozi nam chaotyczne działanie oraz marnowanie materiałów, czasu, a przede wszystkim nerwów. Układając ów plan, nie możemy zapominać również o porządkach po zakończeniu głównego etapu. Przy kuciu ścian, zrywaniu podłóg, tapety albo starej warstwy farby zostanie mnóstwo śmieci budowlanych, których należy się pozbyć z pomieszczeń. Można je wynosić samemu, ale nie wolno ich pozostawić w dowolnym miejscu (np. przy kontenerze).

Samodzielne sprzątanie może oszczędza fundusze, ale nie czas. Wymaga też szukania odpowiednich pojemników oraz sposobów na sprawny transport, z czym nie tak łatwo sobie poradzić, jeśli np. remontujemy mieszkanie w bloku bez windy. Inne rozwiązanie to powierzenie tego zadania profesjonalnej firmie takiej jak smieci.eu. Dysponuje nowoczesnym sprzętem oraz flotą pojazdów. Można w niej zamówić usługę poremontowego sprzątania albo kontener na odpady Grudziądz, Kraków, Warszawa czy Trójmiasto – przedsiębiorstwo działa na terenie całego kraju.

Jak pozbyć się gruzu z mieszkania?

Pozostałości po gruntowych porządkach w nieruchomości można wynosić m.in. w specjalnych workach typu big bag. Wśród śmieci znajduje się nie tylko gruz, lecz również drewno, tworzywo sztuczne czy styropian budowlany. Szczególnie ten ostatni bywa kłopotliwy, gdyż składowiska nie zawsze chcą go przyjmować od klientów. Do grupy odpadów, które należy usunąć z remontowanego mieszkania bądź domu, zaliczają się też rurki PVC oraz panele.

Niektórzy ludzie wychodzą z założenia, że przynajmniej części śmieci pozostałych po odświeżaniu wnętrz można się pozbyć tanio, a nawet za darmo. Nie wolno jednak umieszczać ich w kontenerze na odpady zmieszane ani pozostawiać tam, gdzie zwykle oczekują na wywóz tzw. gabaryty. Powinniśmy oddać je do punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK). Trafia tam gruz, stare meble, zużyty sprzęt RTV i AGD etc.

Gdzie zamówić kontenery na odpady?

Nie wszyscy mają możliwość samodzielnej organizacji transportu do PSZOK, bo brakuje im czasu, nie dysponują odpowiednimi pojemnikami czy pojazdem. Można wynająć kontener na gruz od firmy, która specjalizuje się w tego rodzaju działalności. Ona zajmie się wszystkimi obowiązkami włącznie z dokumentacją oraz sprawdzeniem, czy dane składowisko na pewno przyjmie wywożone odpady. Warto tutaj zaufać marce smieci.eu. Sprawdź dokładnie jej ofertę, a jeśli potrzebujesz takich usług – zachęcamy do kontaktu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *