System ogrzewania podłogowego – jak działa?

[REKLAMA]

Ogrzewanie podłogowe to wariant polegający na zastosowaniu specyficznych rozwiązań pod powierzchnią posadzki. Ulokowane

Wady i zalety ogrzewania płaszczyznowego

Ogrzewanie płaszczyznowe – zwane także podłogowym, polega na umiejscowieniu rur grzewczych na specjalnie przygotowanym stropie. Kolejną warstwę stanowi bariera izolacyjna na której funkcjonują rury grzewcze o określonej średnicy. Ta z kolei zależy od kilku czynników – m.in. od powierzchni obiektu, a także liczby okien, rodzaju gruntu oraz wypoziomowania. Warstwę wierzchnią stanowi rzecz jasna posadzka, która uniemożliwia późniejsze przeprowadzenie zmian. Właśnie dlatego warto wykazać się precyzją już na etapie powstawania projektu architektonicznego. Do głównych zalet ogrzewania podłogowego zaliczamy przede wszystkim równomierne rozłożenie temperatury, która dzięki specyficznej cyrkulacji powietrza poprawia naszą kondycję zdrowotną. Inną zaletą jest niewątpliwie uzyskanie dodatkowej przestrzeni, a wszystko to dzięki braku obecności grzejników. Wadą są koszta związane z zastosowaniem tej techniki grzewczej. Są one znacznie wyższe, niż w przypadku rozwiązań tradycyjnych. Eksperci mówią o kosztach wyższych na poziomie 30-40%. Duże znaczenie w kwestii kosztów oraz skuteczności tytułowego wariantu grzewczego ma także proces jego wykonywania.

Efektywne ogrzewanie

Aby ogrzewanie podłogowe działało skutecznie, warto skorzystać ze sprawdzonej firmy, która świadczy usługi z zakresu sprzedaży materiałów oraz zakładanie tego rodzaju instalacji. Doskonałym przykładem renomowanej marki jest firma – Uponor. Ogromne doświadczenie oraz profesjonalizm sprawiają, że instalacja założona przez wspomnianą firmę będzie działała nader skutecznie.

tam poszczególne warstwy instalacji z rurami grzewczymi na czele warunkują równomierny rozkład temperatury we wszystkich pomieszczeniach. Przestarzała technika zastosowanie klasycznych grzejników coraz rzadziej pojawia się w domach, a to za sprawą kilku czynników. O jakich czynnikach mowa? Jak działa ogrzewanie podłogowe? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w dzisiejszym artykule.

One comment

  1. Super sprawa jeżeli chodzi o ohrzewanie. Co prawda z własnego doświadczenia wiem, że nieco wolniej sie nagrzewa ( mam stary system), ale za to oddaje wiecej ciepla tym bardziej, ze można chodzić na boso. W nowych domach z komputerem do sterowania jest bajka !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *