W jaki sposób pielęgnować drewnianą podłogę, aby wyglądała jak nowa?

Drewniane podłogi prezentują się naprawdę zachwycająco. Chociaż są drogie, to jednak są bardzo eleganckie oraz trwałe. Gdy chcemy zdecydować się na podłogę z naturalnego drewna, musimy pamiętać o tym, że będzie ona wymagała również odpowiedniej pielęgnacji.

Drewno jest materiałem naturalnym i nie przepada za zbyt dużą ilością wody, ponieważ może dojść do jego napęcznienia i wypaczenia. Także do drewna nie możemy używać wszystkich detergentów. Dużo zależy od tego, czy zdecydowaliśmy się na podłogę lakierowaną czy olejowaną, ponieważ każda z nich ma nieco inne wymagania. O czym powinniśmy wtedy pamiętać?

 

Stosuj rekomendowane przez producenta detergenty

Chociaż w sklepach możemy znaleźć bardzo dużo różnych detergentów przeznaczonych do mycia podłóg drewnianych, to powinniśmy pamiętać o tym, żeby wybierać te, które rekomendowane są przez producenta podłogi. W przeciwnym przypadku możemy zniszczyć nawierzchnię drewna i będzie ono wymagało odnowienia. Detergenty przeznaczone do mycia podłóg drewnianych zakupimy głównie w salonach z podłogami oraz przez internet.

 

Korzystaj z praktycznych mopów

Posiadanie drewnianej podłogi wcale nie oznacza, że jej mycie będzie czasochłonne. W sklepie internetowym leifheitsklep.pl możemy zakupić profesjonalne mopy z wiaderkami, które doskonale nadają się do mycia podłóg z drewna i innych materiałów. Najlepszym wyborem są mopy płaskie lub obrotowe z końcówką sznurkową z chłonnej mikrofibry. Dobrze usuwa zanieczyszczenia i łatwo wyciska się z wody, dlatego nie doprowadzimy wtedy do przemoczenia podłogi.

 

Stosuj dodatkowe środki zabezpieczające

W zależności od rodzaju podłogi producenci zalecają też stosowanie dodatkowych specyfików do zabezpieczania podłogi przed czynnikami zewnętrznymi. To bardzo ważne w przypadku podłóg olejowanych. Preparaty tego rodzaju możemy nakładać szmatkami z mikrofibry, które też zakupimy w sklepie leifheitsklep.pl. W przypadku podłóg olejowanych musimy również pamiętać o tym, żeby powtarzać olejowanie kilka razy w roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *