W jaki sposób pielęgnować drewnianą podłogę, aby wyglądała jak nowa?

[REKLAMA]

Drewniane podłogi prezentują się naprawdę zachwycająco. Chociaż są drogie, to jednak są bardzo eleganckie oraz trwałe. Gdy chcemy zdecydować się na podłogę z naturalnego drewna, musimy pamiętać o tym, że będzie ona wymagała również odpowiedniej pielęgnacji.

Drewno jest materiałem naturalnym i nie przepada za zbyt dużą ilością wody, ponieważ może dojść do jego napęcznienia i wypaczenia. Także do drewna nie możemy używać wszystkich detergentów. Dużo zależy od tego, czy zdecydowaliśmy się na podłogę lakierowaną czy olejowaną, ponieważ każda z nich ma nieco inne wymagania. O czym powinniśmy wtedy pamiętać?

 

Stosuj rekomendowane przez producenta detergenty

Chociaż w sklepach możemy znaleźć bardzo dużo różnych detergentów przeznaczonych do mycia podłóg drewnianych, to powinniśmy pamiętać o tym, żeby wybierać te, które rekomendowane są przez producenta podłogi. W przeciwnym przypadku możemy zniszczyć nawierzchnię drewna i będzie ono wymagało odnowienia. Detergenty przeznaczone do mycia podłóg drewnianych zakupimy głównie w salonach z podłogami oraz przez internet.

 

Korzystaj z praktycznych mopów

Posiadanie drewnianej podłogi wcale nie oznacza, że jej mycie będzie czasochłonne. W sklepie internetowym leifheitsklep.pl możemy zakupić profesjonalne mopy z wiaderkami, które doskonale nadają się do mycia podłóg z drewna i innych materiałów. Najlepszym wyborem są mopy płaskie lub obrotowe z końcówką sznurkową z chłonnej mikrofibry. Dobrze usuwa zanieczyszczenia i łatwo wyciska się z wody, dlatego nie doprowadzimy wtedy do przemoczenia podłogi.

 

Stosuj dodatkowe środki zabezpieczające

W zależności od rodzaju podłogi producenci zalecają też stosowanie dodatkowych specyfików do zabezpieczania podłogi przed czynnikami zewnętrznymi. To bardzo ważne w przypadku podłóg olejowanych. Preparaty tego rodzaju możemy nakładać szmatkami z mikrofibry, które też zakupimy w sklepie leifheitsklep.pl. W przypadku podłóg olejowanych musimy również pamiętać o tym, żeby powtarzać olejowanie kilka razy w roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *