Wybieramy fototapety w sypialni

[REKLAMA]

Sypialnia to przestrzeń domowa posiadająca najbardziej intymny charakter. Z tego względu szczególnie zależy nam na tym, by przeprowadzić jej odpowiednią aranżację. Wybierając fototapety w sypialni możemy w pełni kierować się własnym gustem – jest to wszak pomieszczenie, do którego nasi goście nie wchodzą. Zobaczmy, jak wybierać fototapety do tego pokoju.

Fototapety w sypialni – dlaczego warto?

Wybór fototapety w sypialni nie jest przypadkowy. To dekoracja, którą możemy dostosować według naszych własnych upodobań. Dzięki temu fototapety w sypialni to nasze spersonalizowane pokrycia ścienne. Fototapety sprawiają, że rzeczywiście czujemy się jak u siebie w domu – przestrzeni, którą od początku do końca zaplanowaliśmy według naszych własnych upodobań. Jeżeli nie chcemy posiadać standardowej, zwyczajnej sypialni, lecz wprowadzić do niej pierwiastek naszej własnej osobowości, to fototapety mogą nam w tym skutecznie pomóc.

Fototapety w sypialni – które sprawdzają się najlepiej?

Wybierając odpowiednie fototapety w sypialni musimy mieć na uwadze charakter tego pomieszczenia. To miejsce, w którym przede wszystkim chcemy się zrelaksować i pożegnać troski minionego dnia. Fototapety w sypialni muszą sprzyjać tym celom. Wybierajmy fototapety utrzymane w przyjaznej nam kolorystyce. Zaleca się, aby fototapety w sypialni posiadały barwy jasne i radosne – najlepsze są odcienie zieleni, która uspokaja. Korzystne będą również fototapety w kolorze niebieskim lub odcieniach mu pokrewnych. Dekoratorzy wnętrz odradzają, aby fototapety w sypialni miały kolor intensywnie czerwony, gdyż ten pobudza nasze ciśnienie. Jeżeli chodzi o częste motywy, jakie posiadają fototapety do sypialni, to można wśród nich znaleźć głównie te inspirowane naturą – kwiaty, drzewa, krajobrazy przedstawiające sielskie widoki. Poleca się, by fototapety sypialniane były raczej delikatne. Jeżeli chcemy wprowadzić do sypialni więcej przestrzeni, to wybierzmy fototapety 3D.

Wykonanie fototapety – z jakiego materiału?

Przy wyborze fototapety materiał jest kluczowy. Fototapety w sypialni nie są narażone na tak niekorzystne czynniki jak w kuchni czy łazience, mimo to chcemy, by dobry wybór fototapety pozwolił nam cieszyć się nią na długo. W sklepach znajdziemy fototapety papierowe, fototapety lateksowe oraz fototapety winylowe. Fototapety w sypialni mogą być również wykonane z tkaniny lub włókna szklanego. Wszystkie wymienione fototapety mają swoje własne cechy. Fototapety papierowe posiadają najlepsze ceny, jednak niską wytrzymałość. Choć takie fototapety w sypialni będą dobrze się prezentowały, to nie stanowią trwałego wyposażenia. Fototapety lateksowe to papier wzmacniany włóknami lateksu. Takie fototapety są bardziej odporne na wilgoć czy wysokie zmiany temperatury. Jeszcze lepszymi parametrami cechują się fototapety winylowe, które można czyścić za pomocą lekko zmoczonej ściereczki. Dzięki temu, że takie fototapety w sypialni są dość grube, to nie musimy przykładać aż takiej uwagi do wyrównania ściany. Niezwykle artystycznie i stylowo wyglądają fototapety w sypialni wykonane na płótnie, czyli fototapety tekstylne. Najlepszy efekt dają w wersji trójwymiarowej – jeżeli wizja fototapety w sypialni prezentującej nam kosmos wydaje się kusząca, to właśnie te fototapety możemy wybrać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *