Z czym wiąże się kupno mieszkania?

Kupno mieszkania to poważna decyzja, która wymaga dużego nakładu finansowego. Ale nie tylko. Jeśli podejmiemy decyzję o zakupie własnej nieruchomości, musimy przygotować się na wiele problemów, pytań i wyzwań…

Po pierwsze, wybieramy nieruchomość. Wybór nieruchomości w dużym stopniu wiąże się ze zdolnością kredytową. Jej określenie da nam pewien punkt wyjścia do wyboru najlepszej oferty. Znając swoje możliwości finansowe dochodzimy do punktu wyboru nieruchomości.

Po drugie, wybieramy dewelopera. Kiedy już wiemy, jakiej nieruchomości szukamy, trzeba znaleźć dobrego dewelopera. Jeżeli mieszkamy w okolicach dużych miast, nie brakuje solidnych firm, które od lat oferują swoim klientom sprawdzone nieruchomości. Jeżeli szukamy  domu bądź mieszkania na Pomorzu, z całą pewnością warto odwiedzić stronę kli.com.pl. Każdą firmę deweloperską należy bardzo dokładnie sprawdzić – ważna jest zarówno historia firmy, jak i realizacje, ale przede wszystkim opinie osób, które korzystały z jej pomocy.

Po trzecie, sprawdzamy wybrane inwestycje. Nadchodzi czas, kiedy trzeba wybrać kilka nieruchomości, które nas interesują. Jest to również moment, w którym powinniśmy poprosić o prospekt informacyjny inwestycji dewelopera, którego wybierzemy. Dobre firmy deweloperskie, takie jak kli.com.pl, oferują prospekty, z których dowiemy się nie tylko jakie doświadczenie ma deweloper, ale również, czy nie są prowadzone przeciwko niemu jakiekolwiek postępowania, a także jaki jest status prawny działek.

Po czwarte, negocjacje i umowa przedwstępna. Kiedy już mieszkanie jest wybrane, nadchodzi dla niektórych trudny moment – negocjacje.Jeśli ustalimy już wszystkie warunki można podpisać umowę przedwstępną, która powinna zawierać m.in. cenę nieruchomości, terminy wpłaty zadatku, a także konsekwencje wynikające z wycofania się z umowy.

Po piąte, odbiór mieszkania i podpisanie umowy ostatecznej. Jest to najbardziej przyjemny etap, w którym w końcu możemy zobaczyć w pełni wykończone mieszkanie. Jeżeli wszystko jest w porządku, możemy podpisać umowę ostateczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *