Dlaczego młode mamy coraz częściej korzystają z pomocy niani?

Maluszek potrzebuje ciągłej uwagi, a co za tym idzie także odpowiedniej opieki. Nic więc dziwnego, że młodzi rodzice, którzy pragną znaleźć równowagę pomiędzy ciepłem rodzinnym a rozwojem, decydują się na zatrudnienie niani. Dlaczego warto znaleźć opiekunkę do dziecka? Czy to ostateczność, a może odpowiednie rozwiązanie? Podpowiadamy w dzisiejszym artykule!

Młoda mama żądna rozwoju

Czas jest naszym wyznacznikiem codzienności, trendy natomiast idealnie dopasowują się do rzeczywistości. Jeśli połączymy te dwie wartości, otrzymujemy zjawisko młodej mamy. Dlaczego stało się ono tak popularne? Przede wszystkim ze względu na czas – jesteśmy żądne nowości, pragniemy doświadczać więcej i sięgać wyżej. Mamy własne wyzwania, które są określone „terminem przydatności” – deadline bowiem na dobre zadomowił się w obowiązkach małych i dużych, domowych i zawodowych. Trendy natomiast są powszechnie dostępne – wirtualne przestworza codziennie zapewniają nam dawkę mocnych, niezwykłych i kolejnych pożądanych wrażeń. Młoda mama jest więc nie tylko wyznacznikiem współczesności, ale też niesamowitym wyróżnikiem, gwarantem miłości, fantastycznego macierzyństwa i spełniania się na wielu płaszczyznach.

Warto zwrócić uwagę na coraz częściej pojawiające się zjawisko – mama już po 16 tygodniach urlopu macierzyńskiego powraca do pracy. Dlaczego? Jak już wspominaliśmy, dążenie do różnorodnych celów – awans, rozwój umiejętności, nauka języków, nowe studia i przy tym domowe, rodzinne bezpieczeństwo, w którym maluszek cicho się zaśmiewa, a ukochany czeka na opowieści dnia codziennego – to całkowity gwarant spełnienia.

Mama i opiekunka w domu – czy to dobry pomysł?

Młoda mama powraca do pracy i poszukuje opiekunki – zjawisko i zachodzące w związku z tym następujące reakcje są dość oczywiste i zrozumiałe. Co, jednak gdy mama zostaje w domu i pomimo wszystko potrzebuje pomocy niani? Zachcianka czy realny wymóg? Tu warto rozważyć dwie sytuacje.

Pierwsza z nich związana jest ze współczesnym zawodem mamy – młode kobiety uwielbiają być freelancerkami lub tworzyć własne firmy, w których są zarówno szefami, jak i pracownikami. Wtedy czas i miejsce pracy otrzymuje nowe znaczenie. Młoda mama może realizować biznesowe obowiązki w domu i przy okazji pielęgnować czas z dzieckiem. Niemniej jednak kobiety nie są wielozadaniowymi robotami, dlatego też, aby dbać o prawidłowy rozwój dziecka, jego regularność posiłków, kreatywne zabawy i ciekawe wyjścia na powietrze, do pomocy zatrudniają opiekunki. To zrozumiałe i potrzebne rozwiązanie, które ułatwia codzienne funkcjonowanie nie tylko mamy, ale też domowników i całej przestrzeni.

Druga sytuacja związana jest z liczbą pociech w domu – bardzo często zdarza się tak, że kobieta otrzymała ogromne szczęście i została mamą bliźniąt lub trojaczków. Co więcej, w domu już grasują małe dzieci, dlatego też, aby odciążyć się w codziennych obowiązkach, na ratunek pędzi opiekunka. Niania chętnie zapanuje nad ruchliwymi brzdącami i pomoże w stałych czynnościach, np. ugotuje obiadek, nastawi pranie, zorganizuje kreatywną zabawę lub wyjście na świeże powietrze, a także zaoferuje pomoc przy usypianiu czy wieczornych kąpielach pociech.

Mieszkasz w Poznaniu i poszukujesz opiekunki do dziecka? Zamiast tracić czas na mozolne przeszukiwania wirtualnej przestrzeni, wpisz konkretną frazę – niania w Poznaniu melduje gotowość do działania!

 

3 komentarze

  1. Moim zdaniem jak najbardziej młode mamy powinny czasami korzystać z pomocy niani. Nie ma w tym nic złego, a może bardzo ułatwić życie.

  2. Kobiety pragną się rozwijać. Nie chcą by dziecko stało się ich głównym celem w życiu. Rozumiem, że ludzie są różni. Są tacy dla których rodzina jest najważniejsza, a inni nie chcą rezygnować z rozwoju zawodowego oraz osobistego. Jeśli nie koliduje to jakkolwiek z prawidłową opieką nad dzieckiem (nawet z pomocą niani) to ja to popieram!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *