Life hacki, które ułatwią Ci życie, gdy masz „high need baby”

Powoli upada mit o „matce Polce”, która jest ciągle umęczona. Otóż trzeba pamiętać, że tylko szczęśliwa matka sprawi, że dziecko będzie szczęśliwe, zatem nie należy zanadto się „zadręczać”, a wręcz przeciwnie trzeba ułatwiać sobie życie. Jest to szczególnie ważne, gdy ma się high need baby, czyli dziecko, które potrzebuje ciągłej uwagi i kontaktu z rodzicielką. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam life hacki, które rzeczywiście ułatwiają życie.

Znajdź czas dla siebie

To oczywiste, że każdy potrzebuje czasu dla siebie, także matka i to nawet matka high need baby. Pozornie wydaje się, że znalezienie go jest niemal niemożliwe, ale to tak naprawdę tylko wymówka, bo wystarczy tylko i wyłącznie odpowiednio wszystko zaplanować, a poprzez planowanie rozumie się znalezienie czasu dla siebie dzięki pomocy innych. Należy zdawać sobie sprawę, że ojcowie powinni być tak samo zaangażowani w opiekę nad dzieckiem jak matki. Jeżeli macie też możliwość skorzystać z pomocy rodziny, to dlaczego nie? Wydaje się Wam, że Wasza pociecha nie będzie chciała z nikim innym spędzać czasu, ale tutaj wystarczy tylko mały trick, a dokładnie niech druga osoba, która ma się zajmować dzieckiem pachnie znanym maluchowi zapachem. Jeżeli używacie perfum i Wasze ubrania nimi pachną, to opiekunka dziecka powinna podobnie pachnieć. Ponadto chcemy obalić mit, że dziecko zawsze chce by zajmowała się nim matka, otóż taki maluszek przyzwyczaja się do danego zapachu, a jeżeli ciągle mama się nim zajmuje, to oczywiste, że będzie instynktownie do niej lgnął. Wielu dzieciom przeszkadzają też zapachy wody kolońskiej, stąd ojcowie na jakiś czas powinni z nich zrezygnować.

Nie udawaj super woman

Wiele kobiet ma to do siebie, że chce udawać super woman, czyli osobę, która może wszystko. Ale tak nie jest. Nie trzeba udawać Matki Polki czy superbohaterki, by zyskać w oczach innych. Pamiętajcie, że decyzje o posiadaniu dziecka podejmuje się świadomie, stąd też nikt nie będzie podziwiał Was za to, że bierzecie na siebie aż za dużo obowiązków kosztem siebie, bo to Wasz świadomy wybór. Dlatego zdecydowanie lepiej zastosować kolejny life hack i znaleźć chwilę dla siebie, zamiast narzekać, że ciągle pijecie zimną kawę. A więc, zamiast spędzać czas przy garach, gotując coraz bardziej wymyślne potrawy, lepiej zdecydować się na zamówienie cateringu dietetycznego. Gdańsk jest miastem, gdzie działa firma Fit Kalorie, którą Wam polecamy. Gwarantujemy zadowolenie. Ale działa też na terenie innych miejscowości, zatem być może także w Waszym miejscu zamieszkania.

Sen zamiast sprzątania

Nikt nie przyjdzie do Was na inspekcję czystości i nic nie stanie się, jeżeli naczynia nadal będą w zlewie, a pranie nie będzie zrobione. Zdecydowanie lepiej poświęcić czas na małą drzemkę czy godzinę dłużej pospać niż potem narzekać na zmęczenie. Zresztą zawsze możecie poprosić o pomoc, albo też zaangażować partnera. Swoją drogą nic nie stoi na przeszkodzie, aby zatrudnić pomoc domową, która np. dwa razy w tygodniu będzie ogarniać mieszkanie, robiąc generalne sprzątanie, a Wy codziennie będziecie ogarniać drobnostki typu naczynia czy też pranie.

Grafik ma znaczenie

Nic tak nie ułatwia pracy, jak odpowiednie planowanie. Zatem czas na wykonanie grafiku. Skoro dziecko ma dwoje rodziców, to zarówno matka, jak i ojciec powinni być tak samo zaangażowani i dotyczy to wykonywania wszystkich czynności, a więc nie tylko opieki nad dzieckiem, ale też sprzątania. W każdym grafiku powinna znaleźć się pozycja typu czas wolny. W tym przypadku jeden rodzic może wyjść sam na kilka godzin odpocząć, a następnego dnia drugi robi to samo. Nie należy też zapominać o sobie nawzajem, bo rodzicielstwo nie jest łatwe i jest męczące. Jeżeli więc macie możliwość uzyskania pomocy od babć i dziadków, to warto z niej skorzystać, a w ostateczności zawsze można zatrudnić wykwalifikowaną opiekunkę i w tym czasie wspólnie wyjść na kolację, a podczas niej rozmawiać o sobie, a nie tylko o dziecku.

Koniecznie skorzystajcie z naszych life hacków, dzięki którym rodzicielstwo nawet w przypadku high need baby będzie łatwiejsze. To takie proste, dlatego warto je wprowadzić w życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *