Studia za granicą, czyli możliwości, jakie daje znajomość języka obcego

[REKLAMA]

Nauka na zagranicznej uczelni jest dziś o wiele prostsza, aniżeli miało to miejsce dawniej. Nic dziwnego, że na taki krok decyduje się wielu Polaków. Pomagają w tym też przeróżne międzynarodowe ustalenia, a w tym dobrze wszystkim znany Erasmus, czyli program uruchomiony przez Komisję Europejską, który ma na celu finansowanie wyjazdów studentów na studia w innym kraju europejskim. Zastanówmy się więc, jakie możliwości daje studiowanie poza Polską.

Poznanie odmiennych kultur

Nauka na obczyźnie to szansa na obycie się kulturą innego kraju. Mowa tu nie tylko o jedzeniu czy obyczajach. Wiele na jego temat powiedzą nam sami ludzie i to, jak patrzą oni na otaczający ich świat, czy kierujące nimi wartości. Naukowo udowodnione jest, że studenci, którzy studiowali za granicą, są bardziej otwarci na nowe znajomości i ludzi z innych krajów.

Wartości turystyczne

Studia za granicą to doskonała wiadomość dla miłośników turystki. Każdy, kto ceni sobie zwiedzanie i wycieczki, na pewno będzie miał szansę, aby przyjrzeć się wielu fascynującym miejscom. Zwłaszcza że wiele uczelni ułatwia studentom organizację takich podróży poprzez własne wycieczki.

Rozwój umiejętności adaptacyjnych

Wiele ludzi, którzy pojawią się w zupełnie nowym miejscu, zwłaszcza innej kulturze, często ma wiele obaw i jest niespokojnych, a przy tym towarzyszy im ciekawość. Znalezienie się w takiej sytuacji pozwala zapoznać się ze swoimi słabymi i mocnymi stronami. Dzięki temu nad skrajnymi emocjami łatwiej jest zapanować w przyszłości.

Lepsze poznanie własnej osoby

Studia zagraniczne to również dobra okazja do lepszego poznania własnej osoby. Wiele osób wyjeżdżających na studia do innego kraju zauważa, że po powrocie zmieniło podejście do życia. Wszystko dzięki nabytemu za granicą doświadczeniu. Inaczej patrzą oni na świat, jak i otaczających ich ludzi.

Szansa na doskonalenie umiejętności językowych

Studiowanie za granicą to doskonały sposób na to, aby stworzyć sobie warunki do nauki języka obcego. Wcześniej jednak takim językiem należy posługiwać się przynajmniej w stopniu komunikatywnym. Podstawą jest oczywiście język angielski, a więc niezbędny może okazać się kurs angielskiego w szkole językowej. Na obczyźnie dotychczas zdobyte umiejętności językowe, na pewno zostaną udoskonalone.

Szansa na lepszą pracę

Międzynarodowe doświadczenie to również większa szansa na dobrze płatną pracę, nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami. Pracodawcy przy poszukiwaniach kandydatów kierują się bowiem nie tylko odpowiedzialnością, niezależnością czy motywacją, ale doświadczeniem. To zdobyte za granicą może przechylić szalę na korzyść rekruta. Tym samym studia zagraniczne mogą wzmocnić wartość kandydata starającego się o angaż w danej firmie. Przy staraniu się o pracę poza Polską, dodatkowo wymagane mogą być specjalne certyfikaty językowe. Pomocne będą więc z pewnością kursy przygotowawcze dla egzaminów IELTS (International English Language Testing System). Jest to bowiem test dla osób, które chciałyby studiować lub pracować w środowisku anglojęzycznym.

Widać więc wyraźnie, że studia za granicą mogą przynieść młodej osobie wiele korzyści. Otrzymując od losu taką szansę, warto więc się dokładnie zastanowić. Druga najprawdopodobniej się już bowiem nie trafi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *