4 kwestie, które warto rozważyć przed przeprowadzką do Anglii

[REKLAMA]

Wielka Brytania to popularny kierunek emigracji.

Społeczność Polaków mieszkających w różnych częściach tego kraju jest naprawdę bardzo duża i nadal wiele osób zastanawia się nad przenosinami na wyspy. Co warto rozważyć, jeśli my również decydujemy się na ten krok?

Wybór mieszkania

Przeprowadzki do Anglii oczywiście wymagają poszukania sobie nowego lokum. Należy więc to bardzo dobrze przemyśleć i poszukać odpowiedniego mieszkania, przeanalizować własne możliwości finansowe oraz wybrać optymalną lokalizację. Ułatwione zadanie mają ci, którzy w Anglii mogą zatrzymać się u znajomych/rodziny i już na miejscu prowadzić poszukiwania.

Czy znajdę tam pracę?

Jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji, koniecznie trzeba się zastanowić, czy w Anglii znajdziemy pracę. Pod uwagę trzeba wziąć znajomość języka – im jest ona lepsza, tym nasze szansę na znalezienie zatrudnienia rosną. Ponadto, liczą się też posiadane kwalifikacje, więc jeśli zastanawiamy się nad przeprowadzką do Anglii, dobrze jest zapoznać się z lokalnym rynkiem pracy.

Znajomość języka

Jeżeli czujemy, że nasz angielski może nie być wystarczający, a w planach na najbliższą przyszłość mamy przeprowadzkę, warto zrobić wszystko, by go możliwie jak najlepiej podszkolić. W tym celu można zapisać się na przykład na ekspresowe kursy językowe lub zacząć naukę z odpowiednim wyprzedzeniem, jeśli przeprowadzka ma się odbyć dopiero za jakiś czas.

Kontakty z rodziną

Przeprowadzki międzynarodowe oznaczają, że codzienne kontakty z rodziną mogą przyjąć inną formę. Zamierzając przenieść się do innego kraju, należy więc zadać sobie pytanie – czy jestem w stanie to zaakceptować? Oczywiście, opcja wideo rozmów oraz tanie połączenia lotnicze to bardzo duże ułatwienie, ale na uwadze trzeba mieć w pierwszej kolejności własne predyspozycje emocjonalne, które determinują naszą wytrzymałość na przebywanie z daleka od najbliższych.

Planowanie przeprowadzki poza granice swojego kraju wymaga od nas dokładnej analizy wielu zagadnień, które mają wpływ na ostateczną decyzję. Warto się nad tym skupić, żeby mieć pewność, że robimy to, co jest dla nas rzeczywiście w danym momencie najlepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *