Czy wymiana walutowa w Internecie się opłaca?

Rynek wymiany walut w Polsce coraz bardziej się rozwija, a co za tym idzie zwiększa się jego konkurencyjność, a na popularności zyskują kantory internetowe, które cieszą się powodzeniem zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i wśród przedsiębiorców.

Głównym współczynnikiem określającym koszty transakcji walutowej jest tzw. Spread – jest to różnica między kosztem zakupu, a sprzedaży waluty. Banki z reguły proponują stosunkowo wysoki spread, ponieważ czym większa jest różnica między kupnem, a sprzedażą, tym większe są korzyści dla banku.

Kantory online, takie jak trejdoo.com oferują wymianę walut w atrakcyjnych kursach, nawet o 6 procent korzystniejszą niż w bankach. Dla przykładu wymieniając 1000 euro jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet ok 170 zł !
Kantory internetowe zyskały masę nowych odbiorców również ze względu na wygodę przeprowadzanych transakcji. Wymiany waluty możemy dokonać bez wychodzenia z domu o dowolnej porze dnia  i nocy.

Wybierając kantor online warto zwrócić uwagę na poziom jego zabezpieczeń, tutaj słusznym wyborem będzie wspomniany wcześniej portal trejdoo.com, który działa w ramach innowacyjnej infrastruktury informatycznej zapewniającej wysoką dostępność platformy (High Availability), a nad jej niezawodnością czuwa zespół profesjonalistów IT.
Internetowe kantory oferują również możliwość zarezerwowanie kursów wymiany waluty.
Skorzystać z wymiany walut online może każdy, zarówno przedsiębiorca jak i osoba fizyczna, wybierająca się na zagraniczne wakacje, wystarczy zarejestrować swoje konto podając unikalny login oraz hasło.

Internetowe kantory przyciągają klientów interesującymi kursami wymiany walut, które bardzo często są bardziej atrakcyjne od tych proponowanych przez banki. Ich poziom bezpieczeństwa również stoi na bardzo wysokim poziomie, a żeby zrealizować naszą transakcję wystarczy parę kliknięć myszką oraz posiadanie konta w wybranym kantorze. Takie rozwiązanie zdecydowanie się opłaca !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *