Gdzie wymieniać waluty pracując za granicą?

[REKLAMA]

Mimo iż zarobki w Polsce są coraz wyższe, w dalszym ciągu daleko nam pod tym względem do Niemiec, Francji, Belgii, Holandii czy Wielkiej Brytanii. Nic dziwnego, że wielu Polaków swojego Eldorado szuka za granicą. Wyjeżdżając do pracy na obczyznę, rozejrzeć się należy za kantorem internetowym, który pozwala na szybką, a przy tym również tanią wymianę walut. Jako że za jedno z głównych kryteriów użytkownicy biorą sobie szybkość transakcji, na czoło wśród funkcjonujących w Polsce kantorów online wysuwa się Rkantor.com.

Bo liczy się szybkość

Natychmiastowe przelewy internetowe swoją popularność zawdzięczają zakupom w e-sklepach i na portalach aukcyjnych. Wykorzystanie przy opłacie za zamówiony towar serwisów typu PayU, Przelewy24 czy Dotpay, znacznie usprawniło całe transakcje i przyspieszyło realizację zakupu. Dzięki temu zamówiony i opłacony błyskawicznym przelewem towar, przy dostawie w formie przesyłki kurierskiej najczęściej otrzymuje się kolejnego dnia roboczego.

Śladami takich usług poszedł też Rkantor.com, otwierający własne rachunki we współpracujących bankach. Jest to o tyle istotne, że zlecany przelew nie wychodzi poza system danego banku i jest księgowany jako przelew zewnętrzny. Pozwala to oszczędzić czas i pieniądze, gdyż wszystkie transakcje są w pełni darmowe. Nie ulega wątpliwości, że daje to znacznie większe możliwości aniżeli przelewy w system Elixir, kiedy to księgowane na koncie w banku są one trzy razy dziennie.

Przekłada się to na fakt, że Rkantor.com działa w sposób w pełni zautomatyzowany. Po wpłacie środków i wymianie walut zgodnie z kursem, nastąpić może ich wypłata na konto bankowe podane przez klienta.

Rkantor.com — lider internetowej wymiany walut

Charakterystykę tego podmiotu należy zacząć od tego, że Rkantor.com ma status Krajowej Instytucji Płatniczej i jest nadzorowany przez Komisję Nadzoru Finansowego. Należący do spółki córki Raiffeisena kantor internetowy, ze swoją ofertą wychodzi do klientów indywidualnych praz przedsiębiorców.

Zarejestrowani tu klienci mają do swojej dyspozycji Portfel Walutowy. Dzięki temu, po wymianie środków klient decyduje czy chce je na koncie zostawić, czy zlecić ich przelew. Klient ma więc możliwość niemal natychmiastowej dyspozycji środków na swój rachunek zaraz po przewalutowaniu. Zyskuje on również przeświadczenie, że jego środki są bezpieczne, gdyż ma on do nich pełny wgląd przez Portfel Walutowy. Posiadając konto w kantorze Rkantor.com, można wymieniać waluty i wysyłać zgromadzone na koncie pieniądze, które na konto docelowe w banku trafiają zazwyczaj maksymalnie po 10 minutach. Jeśli dodamy do tego fakt, że przelewy są tu bezpłatne i nie mają limitów, nie ulega wątpliwości, że na rynku e-kantorów rośnie nam podmiot, który niebawem może zdominować tę branżę na dłużej. Tym bardziej że i kursy są atrakcyjne, o czym przekonać się można wchodząc na https://www.rkantor.com/kurs-franka/.

Pewne jest bowiem, że kantory internetowe będą zyskiwać na wartości, a przewalutowaniem w nich środków zainteresowane będą nie tylko osoby prywatne pracujące na obczyźnie, ale też przedsiębiorcy realizujący przelewy międzynarodowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *