Jak wybrać abonament na telefon komórkowy

Telefon komórkowy jest dziś naszym podstawowym narzędziem do komunikacji. Rozmowy telefoniczne, mimo że są już wyraźnie tańsze niż dawniej, w dalszym ciągu wymagają od nas posiadania abonamentu telefonicznego lub karty pre-paid. Dziś podpowiemy, jak wybrać dobry abonament na telefon komórkowy.

Limit rozmów – są dwie możliwości: albo nieograniczona liczba minut na połączenia krajowe w planie taryfowym, albo jakiś pakiet – 200, 300 lub więcej minut. Jeśli dużo rozmawiasz ze znajomymi i rodziną w Polsce, to taki plan będzie dla ciebie najlepszym rozwiązaniem. W droższych abonamentach można jeszcze liczyć na pakiet minut na rozmowy zagraniczne. To jest przydatne jeśli często podróżujesz lub masz znajomych za granicą. Pakiet ten najczęściej obowiązuje na kraje Unii Europejskiej.

Limit SMS – jak wysyłać tanie SMS? Można mieć je nielimitowane w swoim abonamencie lub można zakupić pakiet SMS – np. 500 sms za 5 zł. Standardowa cena jednej wiadomości tekstowej, zgodnej z cennikiem operatora to 20 groszy za sms krajowy. Obecnie standardem jest już to, że w nowych planach taryfowych SMS są nielimitowane.

Internet – to, co dla wielu jest nowością. W dobie szybkiego internetu LTE, dobrze jest posiadać pakiet danych do wykorzystania w telefonie. Oczywiście, z takiego rozwiązania mogą skorzystać wyłącznie użytkownicy telefonów, które obsługują transmisję danych 4G. Średnia wielkość pakietu w abonamencie za około 40 złotych, to około 6 GB / mc. W zależności od potrzeb, będzie można dokupić dodatkowy transfer w cenie kilku złotych za 1GB.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *