Szukasz oszczędności? Ten abonament jest dla Ciebie.

Dwucyfrowa inflacja i rosnące ceny energii sprawiły, że ostrożniej planujemy wszystkie wydatki. Na zakupach częściej wybieramy tańsze produkty, uważnie też przyglądamy się listom comiesięcznych rachunków. Jednym z najważniejszych ich punktów są na pewno abonamenty za internet i telefon.

Przeciętna rodzina wydaje na nie zwykle kilkaset złotych miesięcznie. Dla wielu budżetów to poważne obciążenie. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na to, by związane z nimi koszty zmniejszyć. Jak to zrobić? Oczywiście zmienić abonamenty na tańsze. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, by nie żałować swojej decyzji.

Szukasz oszczędności? Dowiedz się, jak wybrać abonament

Abonament telefoniczny to tańsza i wygodniejsza alternatywa dla ofert typu pre-paid. Chcąc mieć pewność, że zmiana, poza mniejszymi wydatkami, nie będzie wiązała się z pogorszeniem jakości usług, przy wyborze nowego operatora warto sprawdzić nie tylko cenę, ale też:

  • limity rozmów i SMS-ów: operatorzy często oferują dziś nielimitowane rozmowy i wiadomości głosowe. Tak jest w przypadku sieci Otvarta, w której najtańszy abonament tego typu kosztuje zaledwie 18,99 zł;
  • jakość dźwięku: niewiele rzeczy związanych z korzystaniem z telefonu irytuje bardziej niż niewyraźny głos rozmówcy. Wbrew pozorom nie musi to być skutek uszkodzenia mikrofonu lub jego słabej jakości. Często odpowiada za to przestarzała technologia przesyłu głosu. Takich problemów nie mają klienci Otvarta, którzy korzystają z technologii HD Voice. Zapewnia ona szerokopasmowy dźwięk podczas rozmów – głos rozmówcy dzięki niej brzmi, jakby ten stał obok Ciebie;
  • możliwość użycia eSIM: ta technologia to alternatywa dla fizycznych kart SIM, które zastąpiono kodem dostarczanym przez operatora i wpisywanym na urządzeniu. eSIM znacznie ułatwia postępowanie w razie zgubienia telefonu i uwalnia Cię od konieczności wyrabiania duplikatu.

Abonament telefoniczny – z telefonem czy bez? Co wybrać?

Wielu operatorów oferuje abonamenty, w ramach których klienci mogą otrzymać telefon, tablet, router lub inne urządzenie. Chociaż może się wydawać, że sprzęt otrzymujemy gratis, w rzeczywistości jego cena jest rozłożona na raty i spłacana wraz z kolejnymi transzami abonamentu. To rodzi przynajmniej dwa problemy. Pierwszy to oczywiście wyższe koszty. Drugi – brak możliwości rozwiązania umowy w dowolnym momencie bez ponoszenia konsekwencji.

Otvarta oferuje abonamenty bez telefonu, więc jej klienci nie muszą spłacać rat za urządzenie. Umowy podpisywane z siecią są bezterminowe, co oznacza, że można zrezygnować z nich w każdej chwili. Wybór sieci Otvarta to najlepszy sposób na to, by połączyć elastyczność pre-paidu z oszczędnościami i wygodą abonamentu.

Internet w telefonie i w domu. Zalety internetu mobilnego

Kolejna okazja do oszczędności to zmiana łącza kablowego na internet mobilny. Jeśli wybierzesz odpowiednią ofertę, przy niższych kosztach będziesz mógł cieszyć się tą samą jakością usług. Tak jest we wspomnianej sieci Otvarta. W pakietach, których ceny rozpoczynają się już od niespełna 20 złotych, sieć oferuje dostęp do internetu w technologii 5G, cenionej ze względu na ogromne możliwości, niezawodność i szybkość.

Tani internet mobilny dla graczy i wymagających użytkowników

Internet 5G zapewnia komfort użytkowania, który do niedawna był dostępny jedynie dla użytkowników łączy przewodowych. Dzięki temu z mobilnego abonamentu w Otvarta zadowoleni będą nawet najbardziej wymagający użytkownicy – gracze online, fani seriali na platformach streamingowych lub osoby często uczestniczące w webinarach, lub wideokonferencjach.

Jedną z najważniejszych zalet jest duża pojemność sieci. Na każdym kilometrze kwadratowym z siecią mogą połączyć się miliony urządzeń, nie powodując przy tym jej przeciążenia. Bez względu na to, czy mieszkasz na wsi, czy w centrum dużego miasta, zawsze będziesz mógł cieszyć się pełnymi transferami. A te w 5G są naprawdę duże – prędkość pobierania wynosi 20 GB/s, a wysyłania – 10 GB/s. Wszystko to przy minimalnych opóźnieniach (zazwyczaj do 4ms, w korzystnych warunkach nawet poniżej 1ms).

Abonament mobilny w Otvarta nie tylko zastąpi pakiety wykupywane na numer telefonu, ale też uczyni korzystanie z internetu w drodze jeszcze przyjemniejszym i wygodniejszym. Jest to możliwe dzięki nadzwyczajnej sprawności sieci 5G. Jej specyfika gwarantuje stabilność sygnału, nawet jeśli poruszasz się z prędkością kilkuset kilometrów na godzinę. Zakłóceń nie odczujesz więc podczas podróży najszybszym pociągiem.

Tanie rozmowy telefoniczne i dostęp do sieci w Otvarta

Tani abonament nie musi oznaczać rezygnacji z wysokiej jakości usług. Udowadnia to Otvarta, która w niskich cenach oferuje atrakcyjne pakiety. Jej klienci mają dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań z branży telekomunikacyjnej, takich jak eSIM czy 5G, a wszystkie formalności załatwią online lub w jednym z ponad stu punktów stale rozwijającej się sieci punktów obsługi. Wszystko to w abonamentach cechujących się dużą elastycznością i możliwością rozwiązania umowy w dowolnym momencie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *