Warunki kredytu gotówkowego – kiedy najlepsze?

[REKLAMA]

Ponad 8 mln Polaków ma na swoim koncie kredyty konsumpcyjne, wśród których ogromną popularnością cieszą się kredyty gotówkowe. Jeśli przymierzasz się do złożenia wniosku, poznaj warunki kredytów decydujące o ich atrakcyjności.

Każdy bank ma w swojej ofercie kredyty gotówkowe, jednak każda instytucja udziela ich zgodnie z własną polityką wewnętrzną. Dlatego przed złożeniem wniosku, warto porównać dostępne rozwiązania, dzięki czemu wybór wsparcia finansowego udzielanego na korzystnych warunkach będzie łatwiejszy. Warto przy tym skorzystać z zestawień produktów bankowych – pełny ranking kredytów gotówkowych na finanse.rankomat.pl znajdziesz.

Najważniejsze warunki kredytu gotówkowego

Istnieje wiele czynników, które decydują o atrakcyjności danego produktu bankowego. Porównując dostępne oferty, warto jednak zwrócić uwagę na kilka najbardziej istotnych.

  • Uproszczone formalności

Możliwość uzyskania szybkiego kredytu gotówkowego to jeden z ważnych warunków. Coraz więcej banków wychodzi naprzeciw oczekiwaniom, upraszczając formalności do niezbędnego minimum. Jeżeli więc zależy Ci na czasie i natychmiastowym zastrzyku pieniędzy, poszukaj kredytu bez zaświadczeń o zarobkach, bez poręczycieli, itp.

  • Oprocentowanie

Im niższe, tym mniejsze doliczane do kredytu odsetki. Dlatego weź je koniecznie pod uwagę, jeżeli zależy Ci na płaceniu niskich rat.

Pamiętaj przy tym, że wysokość oprocentowania możesz negocjować. Jeżeli jesteś stałym klientem banku lub skorzystasz z dodatkowych produktów bankowych (np. karty kredytowej), bank może obniżyć obowiązującą marżę.

  • Brak dodatkowych opłat

Na całkowitą kwotę kredytu składają się nie tylko odsetki wynikające z oprocentowania. Bank może narzucać dodatkowe opłaty, w tym prowizję czy ubezpieczenie. Korzystny kredyt gotówkowy to taki, który jest wolny od tych opłat.

Aby ocenić atrakcyjność warunków konkretnej oferty, porównaj RRSO (rzeczywistą roczną stopę oprocentowania). Jest to wskaźnik, który informuje o wszystkich pobieranych przez bank opłatach wpływających na całkowitą sumę do spłaty.

  • Brak konieczności zakładania konta

Niektóre banki wymagają spełnienia dodatkowych warunków, np. założenia konta osobistego. O ile prowadzenie takiego rachunku miałoby być wolne od opłat można się na to zgodzić, o tyle konto osobiste z nałożonymi opłatami nie jest polecane. Podnosi to tylko koszty kredytu gotówkowego, czyniąc go mało atrakcyjną opcją.

Kredyty gotówkowe, choć mogą mieć podobne oprocentowanie, najczęściej różnią się wieloma warunkami. Dlatego nie podejmuj przypadkowej oferty, tylko porównaj dostępne możliwości. Dzięki temu uda Ci się otrzymać wsparcie finansowe na najlepszych warunkach dostosowanych do Twoich potrzeb oraz oczekiwań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *