Kompleksowa ochrona firmowych budynków. O co warto zadbać?

[REKLAMA]

Przedsiębiorcy, zwłaszcza ci, którzy są właścicielami obiektów przemysłowych, powinni zadbać nie tylko o bezpieczeństwo swoich pracowników, ale także o należytą ochronę budynków firmy. O czym warto w takim razie pamiętać?

Miernik wielogazowy

W przypadku fabryk i innych obiektów przemysłowych warto rozważyć zakupić miernik wielogazowy. Istotną zaletą takiego urządzenia jest fakt, że pozwoli on zidentyfikować zwiększone stężenie różnego rodzaju gazów wybuchowych, palnych i toksycznych. Miernik wielogazowy jest zatem urządzeniem uniwersalnym, ponieważ ostrzega przed wieloma zagrożeniami (także przed nadmiernym ubytkiem tlenu w powietrzu). Dzięki temu miernik wielogazowy chroni nie tylko zdrowie i życie pracowników, ale także zapobiega np. pożarom powstałym w wyniku przekroczenia normy stężenia niebezpiecznych gazów w powietrzu.

Ochrona z prawdziwego zdarzenia

Ochronę budynków przemysłowych można rozumieć także bardzo dosłownie. Wielu przedsiębiorców decyduje się na zatrudnienie ochroniarza (lub skorzystanie z usług firmy ochroniarskiej) – zresztą nie bez przyczyny. I nie chodzi tutaj wyłącznie o monitorowanie ewentualnych alarmów dochodzących z różnego rodzaju urządzeń (takich jak wspomniany wyżej miernik wielogazowy). Ochroniarz ma przede wszystkim zapobiec np. niszczeniu mienia należącego do firmy. Może też monitorować czynności wykonywane przez pracowników.

Kamery przemysłowe

Do ochrony budynków przemysłowych niezbędne są oczywiście kamery przemysłowe. Zazwyczaj są montowane w różnych częściach budynku, tak, by osoba monitorująca obiekt miała pełen wgląd do wszystkich pomieszczeń. Kamery przemysłowe pozwalają zidentyfikować potencjalnych złodziei czy niszczycieli mienia, a także monitorować wszystko, co dzieje się w firmie. Kamery warto zamontować także na zewnątrz budynku (niezależnie od tego, czy budynek jest patrolowany przez ochronę). W razie jakiegokolwiek zdarzenia nagranie z kamery może służyć jako dowód w sprawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *