Jaki laptop do gier za 2500 zł?

[REKLAMA]

W życiu każdego miłośnika wirtualnej rozrywki w końcu nadchodzi moment wymienienia starego, wysłużonego sprzętu na lepszy model. Mimo często powtarzanej opinii, że laptop służy do pracy, a gra się na pecetach, my pokażemy Wam, że laptop sprawuje się równie dobrze i to za nieduże pieniądze!

Przy wyborze najlepszego sprzętu w tej kategorii cenowej nie powinniśmy patrzeć tylko na podzespoły, ale również na wielkość ekranu, oraz jego rozdzielczość. Idealnym rozwiązaniem w tej kategorii będzie Lenovo V110-17IKB, który można znaleźć w sklepie ale.pl, posiada on ekran o przekątnej 17,3″ o rozdzielczości 1600 x 900.

Jeśli jednak jesteś zwolennikiem jak największej liczby FPSów to warto poszukać laptopa, który posiada oddzielny układ graficzny, takie rozwiązanie zdecydowanie odciąży pamięć RAM Twojego laptopa, co bardzo pozytywnie wpłynie na jego wydajność. Skoro już o odciążaniu mowa, to należy mieć na uwadze, że przenośne komputery szybko łapią wysoką temperaturę, co znacznie wpływa na moc obliczeniową naszego sprzętu – tutaj z pomocą przyjdzie nam podkładka chłodząca, której koszt waha się od 30 do 100 zł.
Jeśli jednak Twój wymarzony laptop nie posiada dedykowanej karty graficznej, a producent zastosował w nim bardzo popularne rozwiązanie jakim jest zintegrowany układ graficzny, wtedy warto zwrócić uwagę na zainstalowaną pamięć RAM w laptopie – czym więcej tym lepiej, bo pamiętajmy, że część z niej będzie wykorzystywana przez kartę grafiki, a jej minimalna wartość powinna wynosić 8 GB.

Kolejnym elementem wpływającą na wydajność naszego sprzętu jest procesor, to on odpowiada za moc obliczeniową komputera. Najczęściej spotkamy dwurdzeniowe procesory Intela z generacji i3 oraz i5, o taktowaniu pamięci w okolicach 2,3 GHz, co powinno być dobrym rozwiązaniem w tej cenie.
Coraz częściej producenci laptopów decydują się na montowanie dysków SSD, które cechują się zdecydowanie większą prędkością zapisu i odczytu danych niż dyski HDD, dodatkowo ich praca odbywa się niemal bezgłośnie i są zdecydowanie wytrzymalsze na wstrząsy, które często towarzyszą użytkowaniu laptopów. Wyposażenie laptopa w dysk SSD przez producenta będzie jego zdecydowaną zaletą.

Korzystając z tych krótkich porad odnośnie najlepszego sprzętu do grania do 2 500 zł na pewno wybierzecie sprzęt, który posłuży Wam przez kilka lat i będziecie z niego bardzo zadowoleni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *