W jakich kieliszkach należy pić wino półwytrawne?

W ciągu roku nie brakuje okazji do tego, by napić się wina w dobrym towarzystwie. Kiedy więc sami organizujemy przyjęcie to powinniśmy wiedzieć o tym, jak wino serwować i do jakich potraw. Znaczące będzie także to, jakich kieliszków użyjemy.

Najważniejsze zasady związane z piciem wina

Niezależnie od tego, czy jest to wino półwytrawne czy inne, zawsze należy pamiętać o tym, by pić je w odpowiedniej temperaturze. Wina różowe i białe powinny być podawane zimne, a czerwone można na chwilę przed podaniem umieścić w lodówce. Ważne również jest to, w jaki sposób otwiera się wino. Należy dokładnie odbezpieczyć plombę, aby jej okruchy nie wpadły do butelki. Korkociągu nie powinno się również z tego samego powodu wsuwać zbyt daleko. Wino nalewa się od 1/3 do 2/3 wysokości kieliszka. Wina należy podawać w specjalnie przygotowanych do tego kieliszkach. Barwa szkła powinna być biała, szkło powinno być cienkie. Przyjmuje się, że wina półwytrawne pije się w kieliszkach zwężanych u góry. Ważne jest również to, aby dobierać je do potraw znajdujących się na stole. Wina takie, jak i wiele innych można zakupić w wineavenue24.pl i tam również podpytać doświadczonych ekspertów o to, jak spożywać i w jakim szkle odpowiednie wina. Tego wymagają zasady dobrego wychowania podczas przyjęcia. Nie można pozwolić sobie na popełnienie jakiejkolwiek gafy.

Degustacja wina

Degustacja wina jest tak samo bardzo ważna. Należy dostosować się do zasad panujących na przyjęciu i do tempa gości. Kiedy mamy swój ulubiony smak, a przyjęcie jest luźniejsze i dobrze znamy gospodarczy to możemy pokusić się o to, by zapytać, czy wino jakie nam smakuje jest dostępne. Musimy też pamiętać o tym, że pierwszy toast wznosi gospodarz. Kiedy dostosujemy się do tych wszystkich zasad to przyjęcie można będzie bez wątpienia zaliczyć do udanych. Warto już więc teraz zaopatrzyć się w dobre wina, a także w odpowiednio przeznaczone do nich szkło. To sprawi, że zawsze będziemy przygotowani na każdą okazję. Jest to ważne zwłaszcza dla smakoszy wina.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *