Jak zmieniają się nasze miasta?

[REKLAMA]

Miasto to przestrzeń podlegająca nieustannym zmianom. Dopasowuje się do mieszkańców, aby pozwolić im na oszczędność czasu. Wychodzi naprzeciwko inwestorom, którzy chcą budować nowe obiekty. W miastach zmieniają się również przestrzenie publiczne, które stają się piękniejsze i bardziej komfortowe.

W wielu miastach w Polsce wystarczy spojrzeć na zdjęcia sprzed dekady oraz na te aktualne, aby przekonać się, że zmiany mogą być spektakularne. Coraz większy nacisk kładzie się przy tym na estetykę, czyli z centrów powoli znikają krzykliwe reklamy, pojawia się większa liczba tak zwanych mebli miejskich.

Skupmy się właśnie na nich, ponieważ to one potrafią szybko wprowadzić do nudnej i nieprzyjaznej przestrzeni życie. Meble miejskie to różnego rodzaju konstrukcje, najczęściej metalowe lub drewniane, które meblują miasto. Zaliczamy do nich między innymi ławki, kosze na śmieci, specjalne płotki, słupki czy nawet modne teraz miejski siłownie, które dostępne są dla każdego zainteresowanego.

Wyobraźmy sobie miejski park, w którym meble miejskie są nieobecne. Nie ma w nim ławek, koszów na śmieci, dekoracyjnych płotków zabezpieczających rabaty i drzewa. Chociaż z parku nadal moglibyśmy korzystać, to jednak nie tak wygodnie, ponieważ nie mielibyśmy żadnego miejsca do odpoczynku, a zieleń byłaby narażona na zniszczenie.

Firmy, które zajmują się produkcją mebli miejskich, na przykład firma Metaltech, w swoich katalogach posiadają pełną gamę ciekawych konstrukcji. W przeciwieństwie do zwykłych mebli ogrodowych te miejskie są projektowane i wytwarzane z naciskiem na trwałość i wytrzymałość. Są odporne na czynniki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne, dlatego zdobią przestrzeń na dłużej.

Jak wspomnieliśmy na wstępie, meble miejskie najczęściej wytwarzane są z metalu lub drewna albo z połączenia metalu i drewna. Czasami możemy spotkać się też z meblami z kamienia lub z betonu. Dostępne są zarówno w stylu klasycznym, tradycyjnym, jak i nowoczesnym.

Z katalogiem mebli miejskich możemy zapoznać się już teraz na stronie firmy Metaltech. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *