Jak dobrać modną biżuterię do różnych stylizacji?

[REKLAMA]

Każda osoba — zarówno kobieta, jak i mężczyzna — powinna pamiętać o tym, aby w odpowiedni sposób łączyć biżuterię ze stylizacjami. Jak dobrać modną biżuterię do różnych stylizacji? Jest kilka podstawowych zasad, dzięki którym będzie można wszystko połączyć w harmonijny sposób. Biżuteria jest w stanie określić indywidualny charakter danej osoby.

Stylowe ubrania

Każdy z nas jest inny. Niektóre osoby doceniają styl elegancki. Kojarzony jest on bardzo często z dress code biznesu, chociaż nie jest to żelazna reguła. Są też osoby, które zamiast wysokich szpilek i sztywnych garsonek, stawiają na styl sportowy, luźny. A może coś na zasadzie uwielbienia do czasów przeszłych? Moda na retro jest w cenie.

Jest jeszcze kilka innych, ciekawych propozycji, które pomogą określić swój własny styl. Czasem nawet nie do końca zdajemy sobie z niego sprawy, że nasze ubrania są w stanie określić nasz indywidualny styl ubierania. Aby się o tym przekonać, wystarczy przejrzeć to, co posiadamy w swojej szafie. Te ubrania, które występują, najczęściej określają nasze indywidualne predyspozycje, pomagające także w doborze odpowiedniej biżuterii do stylizacji.

Co za dużo, to nie zdrowo

Niezależnie od tego, ile sztuk biżuterii mamy w domu — każdego dnia starajmy się zachować umiar. Tak, nie raz i nie dwa będziemy chcieli się „pokazać”. Przy czym nie róbmy z siebie „choinki”, która będzie obwieszona jak w Boże Narodzenie. Jeżeli mamy ciekawe elementy biżuterii, stwórzmy z nich zestawy, które będziemy nosić przy różnych okazjach. Zawsze możemy również poszczególne elementy wymieniać pomiędzy sobą, tworząc nowe zestawy.

Nie zakładajmy wszystkiego razem, ponieważ nie będzie pomagało to w tworzeniu estetycznego efektu — nawet jeżeli będziemy mieli do czynienia z drogocenną biżuterią. Jeżeli mamy do czynienia z wyjątkowo okazałym naszyjnikiem, na siłę nie zakładajmy wielkiej ilości biżuterii na ręce. Podobnie jest w przypadku efektywnych bransolet na ręce. Eksponujmy dekolt lub ręce, dzięki czemu z ubraniami uda nam się stworzyć harmonijną stylizację.

To, co mi się podoba

Wiele osób, ma to do siebie, że ślepo podąża za trendami modowymi, jakie prezentowane są przez różnych projektantów. Tak, są one ważne. Dzięki nim można znaleźć bardzo ciekawe inspiracje. Przy czym pamiętajmy o tym, aby zwracać również uwagę na swoje własne potrzeby. To one są tak naprawdę najważniejsze — nawet jeżeli nie są one do końca zgodne z proponowanymi trendami modowymi.

W naszych domach na pewno mamy ciekawe elementy biżuterii, które można nie tylko dopasować do ubrania, ale również do koloru włosów, czy nawet do swojej karnacji twarzy. Wszyscy muszą czuć się dobrze w tym, co mają na sobie. Wpływa to w końcu na nasze codzienne samopoczucie.

Uwaga ta tyczy się nie tylko kobiet, ale również mężczyzn. Chociaż trzeba uczciwe przyznać, że to bardziej panie zwracają uwagę na biżuterię, jaką noszą na sobie. Mają tego zdecydowanie więcej, niż panowie, którzy na ogół ograniczają się do zegarka, czy też grubego łańcucha.

Artykuł powstał przy współpracy z Karkosik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *