Jak ubrać się na rower jesienią?

Jesienne ubranie rowerowe pozwoli nam na odpowiednie przygotowanie do panującej za oknem aury. Dzięki temu, że dobierzemy odpowiednie ubranie na rower jesienią, będziemy mieć wystarczający komfort termiczny. Sprawdź, jak ubrać się na rower jesienią!

Strój na rower jesienią – co powinien zawierać?

Rower jesienią nie musi stać w piwnicy. Również w tej porze roku przejażdżki są jak najbardziej realne, jeżeli zaopatrzymy się w odpowiednie ubranie oraz akcesoria. Początek pięknego miesiąca nie będzie wymagał zaawansowanej odzieży sportowej. Dopiero na jego koniec możemy zastanowić się nad cieplejszym ubiorem, który uchroni nas przed zimnem.

Odzież sportowa dostępna w sklepie nsrsport.pl to odpowiedni wybór na jazdę rowerem jesienią. Znajdziesz tu spodnie na rower jesienią, kurtkę na jesienne przejażdżki oraz bieliznę termoaktywną. Odzież jesienna w sklepie internetowym nsrsport.pl uchroni Cię przed każdymi warunkami panującymi na ścieżkach rowerowych.

W czym na rower jesienią?

W gąszczu pytań o odzież rowerową jesienią pojawiają się również pytania dotyczące samego materiału czy udoskonaleń, które producenci odzieży rowerowej używają do produkcji odzieży na jesienny sezon.

Kurtki i bluzy rowerowe na jesień powinny być wykonane z materiałów odpornych na wiatr oraz materiałów wysoko wodoodpornych. Ubrania wykonane z wyżej wymienionych materiałów z pewnością poradzą sobie z jesienną pogodą. Spodnie rowerowe na jesień składają się z dłuższych nogawek oraz praktycznych szelek. Szelki pozwalają utrzymać odzież na swoim miejscu oraz ochraniają okolice lędźwiowe.

Rower jesienią – niezbędne akcesoria

Jesienią dość szybko zmieniają się warunki pogodowe, dlatego w pogodne dni warto zaopatrzyć się w pelerynę rowerową. Zapewni ona osłonę przed niezapowiedzianym deszczem na trasie.

Uzupełnieniem odzieży jesiennej powinny być rękawiczki z długimi palcami, które ochronią nasze dłonie oraz zapewnią optymalne ciepło. Czapka pod kask rowerowy to również niezbędny dodatek, dzięki którym ochronimy naszą głowę przed utratą ciepła. Nie należy zapominać również o kominiarce lub kominie.

Jeżeli chodzi o skarpety na rower jesienią – wybierz skarpety długie, tak aby chroniły również kawałek nogi. Nie kupuj skarpetek wykonanych z bawełny. Postaw na skarpetki wykonane z wełny merynosów bądź z tworzyw sztucznych. Pamiętaj o tym, aby rozsądnie dobrać akcesoria rowerowe do jazdy rowerem jesienią.

Buty rowerowe do jazdy rowerem jesienią

Rowerzyści, którzy korzystają z profesjonalnego obuwia rowerowego powinni zastanowić się nad specjalnymi pokrowcami typu softshell na buty. Jeżeli rower posiada tradycyjne pedały z platformami o szerokich wymiarach, najlepiej sprawdzą się lekkie buty, które jednocześnie zapewnią ochronę przed wilgocią i chłodem.

Jazda rowerem jesienią jest możliwa, gdy odpowiednio się do niej przygotujemy. Oprócz odzieży sportowej, która zapewni optymalny komfort podczas przejażdżki, nie zapomnij o wyposażeniu swojego roweru w dobre, a przede wszystkim niezawodne oświetlenie. Udanych przejażdżek rowerowych jesienią!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *