Jaki materiał do szycia jest najprzyjemniejszy w dotyku?

Od kilku lat na całym świecie, także w Polsce, panuje trend na rękodzieło. Konsumenci są bardziej świadomi, chcą wiedzieć, kto i w jakich warunkach wyprodukował dany artykuł, dlatego wybierają lokalnych rzemieślników. Prawdziwy renesans przechodzi także krawiectwo, wiele osób kupuje własne maszyny i samodzielnie szyje kreacje. Jaki materiał wybrać, aby był przyjemny w dotyku?

Tkanina syntetyczna czy naturalna?

Kiedy w XX wieku upowszechnił się nylon i poliester ceny ciuchów zaczęły spadać w dół, ze względu na tani koszt materiału. Jednak syntetyczne tkaniny mają bardzo dużo wad, nie przepuszczają powietrza, szybciej się niszczą i są łatwopalne. Dlatego osoby chcące samodzielnie tworzyć ubrania powinny wybierać tkaniny naturalne. Zakupu można dokonać przez Internet, na przykład na portalu ctnbee.pl. Znajdziemy tam szeroki wybór tkanin przyjemnych w dotyku o niebanalnych wzorach.

Tkanina zgodna z przeznaczeniem

W zależności od rodzaju ubrania jakie pragniemy uszyć lub wydziergać, inny materiał będzie wskazany. Dość uniwersalną tkaniną jest bawełna, w zależności od jej gęstości służy jako baza dla dżinsu, sztruksu oraz aksamitu. Ten ostatni materiał jest bardzo miły w dotyku, delikatny i przewiewny. Idealnie nadaje się na letnie sukienki, eleganckie bluzki czy spódnice. Aksamit jest dobrą alternatywą dla drogiego jedwabiu. Jest równie delikatny dla skóry, jednak kosztuje dwa razy mniej.

Do produkcji swetrów najlepiej używać wełny naturalnej. Niestety, ta gorszej jakości często jest szorstka i nieprzyjemna w dotyku. Dlatego warto zainwestować w kaszmir, pozyskiwany z kóz kaszmirskich. Jest to produkt stosunkowo drogi, jednak warto w niego zainwestować. Z kaszmiru stworzymy delikatne i przewiewne swetry, bardzo przyjemne dla skóry.

Jeżeli nie jesteśmy nadal pewni, która tkanina jest najprzyjemniejsza w dotyku możemy zamówić próbnik. Strony internetowe typu ctnbee.com oferują taką opcję niemal za darmo, dzięki temu upewnimy się nie tylko co do tkaniny, którą pragniemy zamówić, ale również wzoru na niej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *