Carsharing – jak i po co korzystać z samochodów na minuty?

[REKLAMA]

Carsharing to nowoczesna usługa transportowa, której podstawę stanowi idea współdzielenia od dawna znana już w ekonomii. Zakłada ona dzielenie się autem, co w praktyce oznacza, że w ciągu doby korzysta z niego wiele osób.

Carsharing – dlaczego warto?

Eksperci z firmy PANEK CarSharing wskazują kilka istotnych powodów, dla których opłaca się korzystać ze współdzielonych aut. Przede wszystkim jest to forma transportu przyjazna dla naturalnego środowiska. Jeden współdzielony samochód jest w stanie zastąpić kilka prywatnych aut osobowych, a mniej pojazdów na ulicach to mniej spalin emitowanych do atmosfery. Ponadto dużym plusem tego rozwiązania jest możliwość użytkowania samochodu bez posiadania go na własność. Brak konieczności ponoszenia wydatków na paliwo, serwis i ubezpieczenie to kolejne ważne przesłanki przemawiające za tym, aby wynająć auto na minuty. Trójmiasto oraz inne największe ośrodki miejskie to najważniejsze lokalizacje w Polsce, gdzie dostępna jest omawiana usługa.

Carsharing – jak wynająć samochód na minuty?

Wynajem aut na minuty odbywa się z poziomu specjalnej aplikacji na smartfona, którą trzeba pobrać ze strony internetowej wybranego operatora usługi, a następnie się w niej zarejestrować. Podczas rejestracji wymagane jest m.in. przesłanie skanu ważnego prawa jazdy – to niezbędny wymóg, jaki musi spełnić każdy klient firmy carsharingowej. Po zweryfikowaniu danych i aktywowaniu konta można rozpocząć korzystanie z usługi. Aplikacja umożliwia zlokalizowanie wolnych samochodów na interaktywnej mapie oraz uruchomienie pojazdu. Służy również do zakończenia usługi. Wszelakie nieprawidłowości należy zgłaszać także poprzez aplikację.

Opłaty za usługę są pobierane z karty kredytowej, którą trzeba podpiąć pod aplikację na etapie rejestracji konta klienta. Kierowca płaci jedynie za pokonany dystans i czas przejazdu. Każdy rozpoczęty kilometr kosztuje zwykle kilkadziesiąt groszy – warto porównać stawki obowiązujące u poszczególnych operatorów w celu wybrania najatrakcyjniejszej oferty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *