Co musisz wiedzieć przed zakupem auta z zagranicy?

Auto, które chcesz kupić, nie jest dostępne na polskim rynku? Pojazdy dostępne za granicą są tańsze? Nie ograniczaj się do krajowej oferty. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć, planując import samochodu.

Jak zorganizować sprowadzenie auta z zagranicy?

Znalazłeś już swój wymarzony samochód, jednak wciąż się zastanawiasz, w jaki sposób zorganizować jego transport do Polski? Masz kilka możliwości, m.in.:

– samodzielny przyjazd pojazdem do kraju. Jest to dobra opcja dla osób, które lubią podróżować i są w stanie zorganizować taki przejazd na własną rękę,

– wybór profesjonalnej firmy przewozowej zajmującej się sprowadzaniem aut do Polski. Z jednej strony, jest to usługa, która generuje dodatkowe koszty, jednak z drugiej – nie musisz się o nic martwić, samochód trafi na parking w umówionym terminie.

Pamiętaj, aby przed dokonaniem transakcji zakupu sprowadzanego pojazdu, upewnić się, że jest on w takim stanie technicznym, jaki został przedstawiony w ofercie.

Jak zarejestrować importowany samochód?

Jeśli chodzi o proces rejestracji importowanego pojazdu, to pamiętaj, że masz ograniczony czas. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, musisz dokonać wszelkich formalności w ciągu 30 dni od momentu sprowadzenia auta na terytorium Polski.

Co będzie Ci potrzebne do rejestracji auta? Sprowadzenie samochodu z zagranicy związane jest z opłatami uiszczanymi na rzecz państwa. Jeszcze przed rejestracją samochodu musisz zadbać o to, aby opłacić m.in. akcyzę.

Podczas rejestracji auta będziesz także potrzebować dokumentów pojazdu w języku polskim. Jeśli takich nie posiadasz, postaraj się o niezbędne tłumaczenie. Musisz także wykonać badanie techniczne pojazdu.

Czy leasing zagranicznego auta to dobry pomysł?

Wciąż niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że zakup auta za granicą to nie jedyna dostępna opcja. Alternatywną, równie ciekawą możliwością jest leasing auta z zagranicy. To możliwość, po którą sięgają przedsiębiorcy zainteresowani pozyskaniem dobrego samochodu w atrakcyjnej cenie.

W przypadku leasingu podobnie jak przy zakupie auta za granicą warto korzystać ze sprawdzonych i zaufanych źródeł, w przeciwnym razie można się rozczarować w momencie, gdy pojazd dotrze do Polski.

Leasing za granicą to korzystna opcja zwłaszcza w przypadku samochodów klasy premium, które w naszym kraju są wciąż bardzo drogie. W krajach zachodnich bez większego problemu można natrafić na o wiele korzystniejsze oferty leasingu takich pojazdów. Przy leasingu zagranicznego pojazdu najczęściej obowiązuje wpłata własna w wysokości przynajmniej 5% wartości pojazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *