Gdzie kupić tanie opony zimowe?

[REKLAMA]

Niebawem rozpocznie się kalendarzowa zima, choć już teraz noce są mroźne, a o poranku na drogach zaobserwować można gołoledź. Choć wielu kierowców tego nie robi, jest to ostatni moment na zmianę ogumienia na zimowe. Nie robi, bo robić tego nie musi. Polskie prawo nie przewiduje bowiem kar za poruszanie się zimą na oponach letnich i odwrotnie. Dla bezpieczeństwa swojego, bliskich i innych uczestników ruchu, warto jednak o tym pamiętać. Gdzie kupić opony zimowe, aby na nich nie przepłacić?

Szeroka oferta opon zimowych

W większości sklepów motoryzacyjnych oraz w zakładach wulkanizacyjnych opon zimowych nie brakuje. Asortyment jest tam bardzo szeroki. W porównaniu z ubiegłymi latami zmieniło się w nich niewiele. Producenci pozostali przy dobrze sobie znanych, a przy tym również i sprawdzonych rozwiązaniach. Również ceny są zbliżone, dlatego opony Dębica, Michelin, Good-Year, Pirelli czy opony Hankook kosztują podobnie, jak przed rokiem.

Nie bez powodu na pierwszym miejscu wymieniliśmy tu opony z fabryki Dębicy. Te w wielu zakładach wulkanizacyjnych, ale również sklepach motoryzacyjnych sprzedają się najlepiej. Wyraźnie jest to też czołówka, jeśli chodzi o portal aukcyjny Allegro, do którego – nie bez powodu – wrócimy w dalszej części artykułu. Dodajmy tylko, że spośród zagranicznych opon kierowcy najczęściej stawiają na takie marki jak Matador, Barum czy Dayton.

Droższe czy tańsze opony?

Dla wielu ważna jest rzecz jasna cena opon i nikogo szczególnie dziwić to nie powinno. Otóż wiele zależy od tego, jak często kierowca porusza się w warunkach zimowych oraz jakie są to drogi. Nie ulega wątpliwości, że w warunkach miejskich jazda zimą jest prostsza i bezpieczniejsza, drogi są wówczas na ogół odśnieżone, a do tego obsługują je piaskarki, posypując nawierzchnię solą czy piaskiem. Co innego poza miastem, gdzie warunki mogą się diametralnie różnić, a pod błotem pośniegowym zalegać może warstwa lodu. W takiej sytuacji lepiej postawić na droższe opony zimowe, które są wykonane z lepszej mieszanki gumowo – silikonowo-krzemowej. Opony są wówczas trwalsze oraz gwarantują wyższy poziom bezpieczeństwa. Kierowcy, którzy sporadycznie opuszczają zimą miasto lub po drogach gminnych poruszają się sporadycznie, mogą postawić na tańsze, ale również nowe ogumienie mniej znanych producentów, np. opony Nokian.

Gdzie kupić tanie opony?

Jak wspominaliśmy, oferta opon zimowych jest na tyle szeroka, że każdy powinien znaleźć punkt, gdzie nabędzie opony spełniające jego wymagania cenowe i jakościowe. Poza marketami i sklepami motoryzacyjnymi, przede wszystkim przyjrzeć się należy sprzedaży na Allegro. Dlaczego? Otóż opony są tam nawet o 5-10 proc. tańsze, w porównaniu z ofertą zakładów wulkanizacyjnych czy sklepów.

To sporo, zwłaszcza że przy zakupie kompletu czterech opon wielu sprzedawców oferuje darmową wysyłkę do klienta. Żadnych obaw nie można mieć też co do jakości takiego ogumienia czy rzetelności samych sprzedawców. W większości na Allegro opony sprzedają sklepy stacjonarne, które oferują je w niższej cenie, w porównaniu do cen w swoich sklepach. Wymusza to na nich duża konkurencja, której nie mają na rynku lokalnym.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *