Jak kupić sprawdzone auto?

Auto nowe czy używane – każdy kierowca zadaje sobie to w pytanie w momencie, kiedy decyduje się na zakup lub wymianę samochodu. Pomimo, że salony samochodowe proponują coraz lepsze oferty, nadal używane pojazdy są wybierane częściej. Decyduje o tym najczęściej niższa cena oraz możliwość negocjacji. Zawsze jednak istnieje obawa, iż auto używane nie spełni naszych oczekiwań i przysporzy nam wiele kłopotów.

(Nie) uczymy się na błędach

Aby kupić sprawdzone auto używane, trzeba je najpierw dobrze sprawdzić, zapoznać się z jego dokumentacją, ale przede wszystkim zajrzeć pod jego maskę. Oczywiście osoba niezaznajomiona z motoryzacją nie będzie w stanie ocenić stanu silnika czy też zweryfikować przebiegu, dlatego w takiej sytuacji najlepiej skonsultować się ze specjalistą, który pomoże nam przy zakupie pojazdu.

Najczęściej popełnianym błędem to nieodpowiedni wybór osoby, która pomaga nam sprawdzić auto i ocenić jego stan. Kim ona jest? Zazwyczaj jest to kolega, szwagier, wujek, siostrzeniec… mieli w swoim życiu już dużo aut, więc muszą się na tym znać. Niekoniecznie! Najlepiej jest umówić się na przegląd w serwisie. To najbezpieczniejsza opcja, dzięki której dowiemy się, co tak naprawdę ukrywa sprzedawca lub potwierdzimy nasze podejrzenia, że auto jest sprawne i w dobrym stanie.

Przy zakupie auta używanego trzeba pamiętać o przejrzeniu książki serwisowej. Według wielu badań czyni to niecałe 40% kupujących. Znajdują się w niej niezwykle cenne informacje, również o tym, czy były właściciel troszczył się o samochód i należycie o niego dbał.

Gdzie (nie) kupować?

Problem pojawia się również w momencie, kiedy zastanawiamy się, gdzie kupić auto i jak to zrobić najbezpieczniej. Komis samochodowy jak najbardziej będzie dobrym pomysłem, ale tylko ten SPRAWDZONY. Od osoby prywatnej? Można negocjować niższą cenę, jednak trzeba uważać na oszustów. A może ogłoszenia w Internecie? Warto jest się zapoznać z kilkoma i zasięgnąć informacji na temat opinii o nich. Można też skorzystać z ciekawej opcji zakupu auta poleasingowego na aukcje.efl.com.pl. To serwis sprawdzony i cieszący się bardzo dobrymi opiniami wśród swoich użytkowników. Ponadto, można na stronie kupić wysokiej jakości auta za atrakcyjnie niską cenę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *