Jak sprytnie parkować w centrum Poznania?

Poznań to jedno z najchętniej odwiedzanych polskich miast. Jest ważnym ośrodkiem na gospodarczej, kulturalnej i turystycznej mapie kraju. Należy też do grona najbardziej zakorkowanych miast w Polsce, dlatego szczególnego znaczenia nabierają tu kwestie związane z parkowaniem.

Problemy z parkowaniem – codzienność kierowców w Poznaniu

Duże natężenie ruchu w stolicy Wielkopolski przekłada się na kłopoty ze znalezieniem miejsca postojowego – szczególnie w centrum. Nierzadko kończy się to parkowaniem w miejscach do tego nieprzeznaczonych, np. na trawnikach czy chodnikach, co w konsekwencji jest utrudnieniem również i dla pozostałych uczestników ruchu. Warto zatem zastanowić się nad skorzystaniem z innych rozwiązań takich jak podziemny parking. Poznań pod tym względem jest obsługiwany m.in. przez Grupę Interparking, która oddaje do dyspozycji kierowców ok. 540 miejsc na podziemnym parkingu zlokalizowanym pod Placem Wolności – czyli w samym sercu Poznania.

Dlaczego warto korzystać z podziemnych parkingów?

W Poznaniu powstaje coraz więcej podziemnych parkingów. Za korzystaniem z nich przemawia szereg przesłanek. Przede wszystkim jest to oszczędność czasu, którego nie trzeba tracić na szukanie miejsca postojowego. Przy okazji można też sporo zaoszczędzić na wydatkach na parkowanie, które stanowią ważny element budżetu każdego kierowcy. Parkingi podziemne są dobrze zabezpieczone przed dostępem nieuprawnionych osób. Ponadto nie ingerują w miejski krajobraz, a przestrzeń nad nimi da się zagospodarować w dowolny sposób. Nowoczesne technologie pozwalają budować je nawet w miejscach trudnych z geologicznego punktu widzenia.

Jak korzystać podziemnego parkingu?

W celu skorzystania z podziemnego parkingu w centrum Poznania najlepiej wcześniej zarezerwować miejsce online. Na stronie wybranej firmy obsługującej parking trzeba wypełnić formularz rezerwacyjny, podając w nim datę i czas rozpoczęcia oraz zakończenia parkowania. Opłatę także można uiścić przez internet – potwierdzenie przychodzi na maila.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *