Wynajem aut krótkoterminowy a długoterminowy

[REKLAMA]

Mobilność, czyli możliwość szybkiego przemieszczania się jest w dzisiejszych czasach kluczowe. Dlatego też w ostatnich latach w Polsce znacznie rozwinęła się branża wypożyczalni samochodowych, które gwarantują, w szybki i łatwy sposób zapewnienie swoim klientom potrzebnego środku transportu. Dzięki temu wiele osób zdążyło się przekonać, że ten sposób podróżowania jest znacznie wygodniejszy od środków komunikacji miejskiej, czy taksówek, jak i znacznie bardziej korzystny, w wielu sytuacjach. Wypożyczalnie, żeby ułatwić swoim klientom wybór i dostosować wynajem aut do ich potrzeb, podzieliły swoje oferty na kategorie, według czasu wypożyczenia.

Wynajem krótkoterminowy

Wynajem krótkoterminowy to wypożyczenie samochodu na okres czasu, który może trwać od jednego dnia do miesiąca. Taka opcja wypożyczenia sprawdzi się idealnie dla tych osób, którym auto jest potrzebne zaledwie na kilka dni, w szczególności w takich sytuacjach gdy na przykład jesteśmy na wakacjach w innym mieście lub planujemy urlop i potrzebujemy transportu ,czy też w trakcie wyjazdu służbowego do innej miejscowości. Sprawdzi się również doskonale dla firm, które poszukują auta dla swojego pracownika lub pracowników tymczasowych. Wynajem krótkoterminowy będzie też dobrym wyborem dla tych przedsiębiorców, którzy rzadko korzystają z aut służbowych, a akurat w danym momencie takowego potrzebują.

Ponadto wynajem krótkoterminowy sprawdzi się też doskonale w nagłych sytuacjach, gdy ze względu na awarię własnego samochodu, potrzebujemy auta zastępczego na kilka dni albo jako transport z lotniska.

Wynajmując auto na dobę, możemy też przetestować możliwości i przydatność konkretnego modelu samochodu, na przykład przed dokonaniem zakupu. Dodatkowo niektóre z wypożyczalni w swojej ofercie wynajmu krótkoterminowego, posiadają auta dostawcze, które świetnie sprawdzą się na okres przeprowadzki.

Zalety wynajmu krótkoterminowego

 • elastyczność wynajmu, możliwe wypożyczenie auta na kilka godzin
 • szybkie dotarcie do celu (komunikacją miejską nie dotrzemy w każde miejsce, a taksówka to często długi czas oczekiwania)
 • możliwość wynajmu samochodu na przeprowadzkę lub w podróż
 • jedyne koszty to opłata za wynajem oraz paliwo
 • brak kosztów ubezpieczenia, naprawy czy przeglądu technicznego
 • minimum formalności
 • gwarancja zastępczego samochodu, w przypadku awarii
 • szeroki wybór aut w niskich cenach
 • możliwość przedłużenia czasu wynajmu

Wynajem długoterminowy

Natomiast wynajem długoterminowy auta pozwala cieszyć się wypożyczonym pojazdem przez bardzo długi czas, bo aż od 2 do 5 lat. Z tej kategorii najczęściej korzystają firmy zarówno te duże, jak i mniejsze oraz instytucje, z racji tego, że jest to dla nich najkorzystniejsza opcja. Samochód w przedsiębiorstwie stał się niezbędnym elementem, tak samo jako telefon, czy komputer. Koszty zakupu i utrzymania samochodu są jednak znacznie większe, dlatego też na rynku pojawiło się wiele firm oferujących długoterminowy wynajem aut. Daje to możliwość rozwoju własnego biznesu oraz zwiększenia floty samochodów o wybraną markę i klasę bez potrzeby dokonywania zakupu pojazdów na własność. Główną zaletą tej opcji są niskie koszty stałe, dodatkowo wynajem auta nie naruszy zdolności kredytowej firmy, jak na przykład w sytuacji brania samochodu w leasing, dzięki temu na wynajem długoterminowy mogą zdecydować się również mniejsze firmy, z mniejszym budżetem. A po zakończonej umowie wynajmu, istnieje możliwość wykupienia używanego pojazdu od wypożyczalni. Ten sposób wynajmu sprawdzi się oczywiście również dla osób indywidualnych, które potrzebują samochodu na dłuższy okres czasu.

Zalety wynajmu długoterminowego

 • atrakcyjność oferty
 • możliwość dostosowania propozycji do własnego budżetu i wymagań
 • mniejsze koszty miesięczne, niż leasing
 • mniejszy wydatek, niż zakup nowego auta
 • nie obciąża przedsiębiorstwa
 • nie wymagana zdolność kredytowa
 • umowę o wynajem długoterminowe może podpisać, nawet firma z niskimi dochodami
 • po zakończeniu umowy, użytkownik po prostu oddaje auto do wypożyczalni
 • możliwość wykupienia używanego samochodu od wypożyczalni

Różnice między wynajmem krótkoterminowym, a długoterminowym

Główną i podstawową różnicą między wynajmem krótkoterminowym i długoterminowym jest oczywiście czas wypożyczenia danego pojazdu. Gdyż mamy możliwość wyboru najmu auta od kilku godzin do nawet kilku lat.

Drugą, równie istotną różnicą jest przeznaczenie, cel dla którego chcemy wykorzystać wynajmowane auto, co z resztą łączy się również z czasem wypożyczenia.

Na wynajem krótkoterminowy, przeważnie, choć nie zawsze, decydują się osoby indywidualne, które potrzebują samochodu na kilka dni na wyjazd, służbowo, czy ze względu na awarię własnego auta.

Na opcję długoterminową najczęściej decydują się firmy, potrzebujące aut służbowych lub chcące powiększyć flotę aut, nie mogąc pozwolić sobie na zakup własnych samochodów. Wtedy taka opcja wynajmu jest dla nich najkorzystniejszym rozwiązaniem, gdyż nie obciąża firmy, ani jej zdolności kredytowej tak jak leasing.

Carfree

Firma Carfree jest jedną z najbardziej znanych wypożyczalni samochodowych w Polsce, która stawia przede wszystkim na prosty i korzystny sposób wypożyczenia.

Charakteryzuje nas największy zasięg działalności, a także najkorzystniejsze ceny na rynku.

Aktualnie na terenie całej Polski posiadamy 14 oddziałów, przede wszystkim są to lotniska dużych miast, takich jak Warszawa, Poznań, Kraków, Wrocław, Szczecin, Gdańsk i wiele innych.W naszej ofercie, można znaleźć modele od aut terenowych po typowo rodzinne, wielu znanych marek (Opel, Skoda, KIA, Ford, Volvo, BMW i innych).

Chcemy sprostać potrzebom i wymaganiom naszych potencjalnych klientów, dlatego w naszej ofercie można znaleźć zarówno najkorzystniejsze i ekonomiczne opcje, jak i opcję z wysokiej klasy samochodami dla bardziej wymagających konsumentów.

W naszej ofercie oczywiście również znajdą Państwo możliwość wynajmu auta krótkoterminowy lub długoterminowy. Usługi, które są zawarte w cenie wynajmu to:

 • przygotowanie auta (sprzątanie, przegląd, pełny zbiornik paliwa)
 • kompletne ubezpieczenie (OC/AC/ASSISTANCE/NW)
 • dostarczenie auta oraz jego odbiór
 • opony letnie/zimowe oraz ich wymianę
 • pomoc w sytuacjach awaryjnych 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu
 • oraz kompleksową pomoc przy wyborze pojazdów
 • podstawienie auta zastępczego w przypadku awarii wypożyczonego pojazdu

Rezerwacji można dokonać w szybki i łatwy sposób telefonicznie, online na naszej stronie internetowej bądź też osobiście w każdym punkcie wypożyczalni.

A w przypadku jakiś problemów nasi wykwalifikowani pracownicy udzielą pomocy w doborze odpowiedniej oferty i samochodu do Państwa potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *