Cyfrowa Akademia Gospodarcza

Przez 10 miesięcy tysiące użytkowników z kilkudziesięciu miejscowości z całej Polski korzystało z zasobów Cyfrowej Akademii Gospodarczej, czyli bezpłatnej platformy e-learningowej przeznaczonej dla osób, które chcą samodzielnie zdobywać wiedzę i umiejętności z zakresu szeroko pojętej ekonomii, przedsiębiorczości i gospodarki.

Zainteresowanie projektem Fundacji Wspólnota Pokoleń pokazuje, jak duże jest zapotrzebowanie na narzędzia, które pomagają samodzielnie zdobywać wiedzę i umiejętności. Młodzi ludzie z całej Polski dowiedzieli się m.in. dlaczego powinni zainteresować się ekonomią, co zyskają, będąc przedsiębiorczym i czy każdy może zostać przedsiębiorcą, a także jak efektywnie rozwijać siebie, swój biznes i swoje otoczenie oraz jak wyglądała polska droga od gospodarki centralnie sterowanej do kapitalistycznej. Nie zabrakło również prawa gospodarczego, czyli podstawowych informacji niezbędnych do prowadzenia biznesu w Polsce.

Wiele osób – niezależnie, od tego, na jakim etapie życia się znajdują – myśli o prowadzeniu własnego biznesu. Dzięki Cyfrowej Akademii Gospodarczej mogą zupełnie za darmo spotkać się z ekspertami, którzy z jednej strony pokażą im tę drogę zawodową od kuchni, a z drugiej nakreślą szersze tło, dla lepszego zrozumienia mechanizmów rządzących ekonomią i gospodarką. Warto posłuchać tych głosów, zanim rzucimy się na głęboką wodę własnej działalności gospodarczej.

Platforma jest dostępna do końca lipca pod adresem: CyfrowaAkademiaGospodarcza.pl

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Informacja prasowa

One comment

  1. Korzystałam z tej platformy i naprawdę dużo można się dowiedzieć. Polecam ja osobom które myślą o swoim biznesie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *