Dlaczego kodowanie to przyszłość

[REKLAMA]

Wiele osób obecnie stoi na rozdrożu dróg, zastanawiając się, w jakim kierunku profesjonalnym podążyć. Wybór nie jest łatwy, ponieważ nie można brać pod uwagę wyłącznie swoich pasji, ale również trzeba pomyśleć o obecnych trendach. 

Czy wybór nauki programowania to dobry pomysł

Nie jest odkryciem, że na rynku jest teraz duże zapotrzebowanie na informatyków i nie wygląda na to, aby w nadchodzących latach coś się zmieniło. Dlatego wiele osób decyduje się na studia związane z programowaniem, szczególnie jeśli wcześniej ich rodzice posłali ich na kursy kodowania, na przykład takie, jak organizowane przez https://robocode.pl/.

Duża automatyzacja gospodarki sprawia, że jest bardzo wiele miejsc pracy dla osób, które umieją sprawnie programować, mają wiedzę z zakresu robotyki lub umieją tworzyć gry. Każda z tych umiejętności jest przyszłościowa i przydaje się w dalszej karierze związanej z programowaniem. 

Kiedy zacząć się uczyć

Nie ma żadnej wątpliwości, że im wcześniej dana osoba zacznie oswajać się z tematyką programowania, tym swobodniej będzie mu to szło i ma o wiele większe szanse na to, aby odnieść sukces. Właśnie dlatego coraz bardziej popularne są kursy dla dzieci, a szczególną popularnością cieszą się te organizowane przez ROBOCODE. Wśród dostępnych kierunków dzieci już od około ósmego roku życia uczą się: 

  • Web programowania

  • Tworzenia oprogramowania

  • Robotyki

  • Tworzenia gier

Podczas kursów dzieci opanowują różne języki programowania, w tym C#, JS, CSS, C++. Do tego dochodzi również Arduino, ESP32 i więcej. Podczas kursów dzieci przyswajają również podstawową wiedzę z zakresu fizyki, co z pewnością ułatwi im opanować materiał w szkole. 

Jest wiele kursów dla dzieci, które chcą opanować podstawy dość obszernego materiału i mieć łatwiejszy start w szkole średniej czy nawet na studiach. Kursy organizowane przez ROBOCODE są świetnym wstępem do świata programowania. Na początek szczególnie polecany jest kurs tworzenia prostych gier, który skierowany jest dla najmłodszych zainteresowanych. Dzięki niemu dzieci mogą połączyć zabawę wraz z pożyteczną wiedzą. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *