Hotel Polonia Palace, jeden z najstarszych w Warszawie, dla gości i konferencji

[REKLAMA]

Hotel Polonia Palace należy do jednych z najstarszych w Warszawie. Działa od 1913 roku a założył go hrabia Konstanty Przeździecki. Nazwa hotelu była wtedy aktem patriotyzmu, gdyż kraj wciąż znajdował się pod zaborami. Budynek jest wiernym odwzorowaniem stylu paryskiego z charakterystycznym, mansardowym dachem. Hotel ma długą historię oferowania luksusu, posiadając jako jeden z pierwszych ciepłą i zimną wodę oraz telefon we wszystkich pokojach. Centralne ogrzewanie, garaże, biurka z maszynami do pisania i auto-omnibusy dowożące gości na dworce to tylko niektóre z udogodnień, jakie czekały na gości po otwarciu Polonii. Nic dziwnego, że hotel, słynący z doskonałych bankietów, gościł takie osobistości jak Jan Lechoń, Stefan Żeromski, Jan Kiepura czy król Afganistanu. Hotel przetrwał wojnę i przez lata przyjmował targi, kongresy czy… fortepiany dla mieszkających w nim uczestników Konkursu Chopinowskiego.

Obecnie Hotel, korzystnie zlokalizowany w centrum Warszawy, nieopodal centrów biznesowych, handlowych oraz rozrywki i kultury, oferuje 206 indywidualnie zaprojektowanych pokoi z najwyższej klasy meblami. Pokoje mają zróżnicowany standard, począwszy od będących w mniejszości pokoi Standard przez dominujące Superior aż po Angielski Apartament. Hotel zapewnia również pokoje dla niepełnosprawnych.

Zjeść można w Restauracji Strauss, w której szef kuchni Grzegorz Goleń gości kuchnią polską i europejską. Menu zmienia się wraz z porami roku, korzystając z sezonowych produktach. W każdy piątek podczas Polskiego Wieczoru można posmakować tradycyjnych, polskich dań w wersji odpowiedniej dla XXI wieku.

Hotel Polonia Palace to świetne miejsce na konferencje, spotkania czy bankiety. Każdy event znajdzie tu swoje miejsce — zarówno pokaz mody, jak i prestiżowe spotkanie biznesowe. Sale konferencyjne, mieszczące łącznie 350 osób, są zaprojektowane stylowo i nowocześnie wyposażone. Znaleźć w nich można ekran, tablicę i flipchart, rzutnik pisma i projektor multimedialny oraz nagłośnienie wraz z mikrofonem bezprzewodowym. Każda sala ma dostęp do bezprzewodowego internetu.

Pośród sal konferencyjnych największa jest sala Ludwikowska mogąca w układzie teatralnym pomieścić 180 osób a na koktajlu 250. Druga z kolei jest sala Grodno zapraszająca 80 osób, najmniejsza zaś Lwów zmieści 16 osób. Sal jest aż 9, więc spełnią one potrzeby każdego eventu.

Bez wątpienia Hotel Polonia Palace jest doskonałym miejscem na biznesowy event, ze względu na bogate zaplecze konferencyjne, doskonałe warunki zakwaterowania oraz bliskość dworca i lotniska. Inne okolicznościowe spotkania również można z powodzeniem tu zorganizować, między innymi dzięki dużej sali Ludwikowskiej.

Sprawdź pełną renomowaną listę  na warszawa.salekonferencyjne.pl!

One comment

  1. O Hotelu Polonia cóż nigdy tam nie gościłam.Ale wiem ze to najstarszy hotel .I powinno się przypominać młodzieży że są w Polsce takie zabytki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *