Nauki o Ziemi

[REKLAMA]

Nauka jest fascynującym tematem dla osób w każdym wieku. Jednym z tego powodów, jest zastosowanie pojęć naukowych w naszym życiu codziennym. Istnieje kilka różnych kategorii związanych z nauką. Nauka o Ziemi, nauka życia, nauka fizyczna. W tym artykule będziemy mówić konkretnie nauce o Ziemi. Nauka o Ziemi zajmuje się wieloma różnymi procesami, które zachodzą na naszej planecie. Procesy te są nieuniknione i wiedza o nich zawsze pozostanie aktualna. Poniżej zamieszczamy kilka przykładów specjalności, którymi zajmuje się nauka o Ziemi. Znajdziesz tu krótkie definicje o niektórych kategoriach, które są częścią tego obszaru badań.

Geologia – Geologia opisuje lądowe lub kamieniste fragmenty skorupy ziemskie, a także ich rozwój w czasie.

Geodezji i Geofizyki – te dyscypliny badają postać Ziemi. Dokładniej oznacza to badanie reakcji sił ziemskich i potencjalnych pól magnetycznych oraz grawitacyjnych.

Gleboznawstwa – Gleba jest uważana za najbardziej zewnętrzną warstwę skorupy ziemskiej. Naukowiec bada procesy formowania się gleby.

Oceanografia i Hydrologii – Geologia opisuje ziemię, a oceanografia opisuje ocean. Dotyczy to wszystkich morskich i słodkowodnych części Ziemi.

Glacjologia – Jeśli wiesz co to jest lodowiec, prawdopodobnie możesz odgadnąć, czym będzie zajmować się glacjolog.

Nauki atmosferyczne – Ziemia jest czymś więcej niż lądem i morzem. Są też elementy niewidoczne gołym okiem. Nauki atmosferyczne śledzą zanieczyszczenia gazowych części Ziemi

Widzisz zatem, że na Ziemi nie ma możliwości ucieknięcia przed nauką. Nauka istnieje po to, abyśmy rozwijali się dalej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *