Już dziś pomyśl o lecie i kup basen do ogrodu!

[REKLAMA]

Miesiące zimowe to dobry czas, aby pomyśleć o lecie i zakupieniu ogrodowego basenu. Jest to świetne rozwiązanie nie tylko dla rodzin z dziećmi, ale dla wszystkich osób, które w upalne dni lubią relaksować się w wodzie.

Basen ogrodowy – rozporowy czy stelażowy?

Jedną z najważniejszych kwestii przy zakupie basenu ogrodowego jest wybór odpowiedniego modelu. Zarówno baseny stelażowe, jak i rozporowe, cieszą się wśród Polaków bardzo dużą popularnością. Różnice pomiędzy nimi dotyczą konstrukcji oraz rozmiarów. Podstawę basenów stelażowych stanowi metalowy stelaż usztywniający ściany. Tego typu baseny są spore, dlatego najlepiej nadają się na większe działki. Z kolei w modelach rozporowych ściany napinają się pod wpływem wody wypełniającej zbiornik. Baseny stelażowe są wyposażone w dmuchany kołnierz – stanowi on wygodne oparcie, a poza tym dzięki niemu można zyskać dodatkowe centymetry na wysokości basenu. Dodatkowo osoby mające małe dzieci mogą pokusić się o zakup tradycyjnego basenu dmuchanego, który w tym przypadku będzie najbardziej odpowiedni.

 Basen ogrodowy – na co zwrócić uwagę?

Bez względu na to, czy ktoś decyduje się na model rozporowy, czy stelażowy, najlepszą opcją są wysokiej jakości baseny ogrodowe. Intex i inne sprawdzone marki to gwarancja trwałości i bezpieczeństwa produktu. Wybrany model powinien odpowiadać indywidualnym oczekiwaniom i preferencjom pod względem rozmiarów oraz ceny. Oprócz tego trzeba zaopatrzyć się w różne akcesoria basenowe takie jak np. filtry, pompy, drabinka, pokrywa, chemia basenowa etc. Warto rozważyć zakup całego zestawu – w tym zakresie jest wiele opcji do wyboru.

Basen ogrodowy – gdzie go ustawić?

Basen ogrodowy to idealny nabytek nie tylko do przydomowego ogrodu, ale również na działkę rekreacyjną. Eksperci ze sklepu S-MUMO przypominają o przygotowaniu miejsca, gdzie zostanie ustawiony basen. Teren powinien być czysty i równy, dobrym pomysłem jest wykonanie podmurówki. Przestrzeń wokół basenu powinna zapewniać swobodę wszystkim użytkownikom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *