5 rzeczy, które musisz zobaczyć w Australii podczas podróży marzeń

Australia jest miejscem, które słynie z bogatej, a także fascynującej fauny i flory. Na zauważenie zasługuje fakt, że australijska przyroda niezwykle różni się od tej, którą zazwyczaj spotykamy w Europie. Najmniejszy kontynent świata może pochwalić się obecnością kangurów, misiów koala, dziobaków oraz diabłów tasmańskich. Co koniecznie należy zobaczyć w Australii?

Wyjątkowe miejsca w Australii

Czerwony Ląd ma wiele do zaoferowania turystom, potrafi też zaskoczyć architektonicznymi wspaniałościami. Przedstawiamy 5 wyjątkowych rzeczy, które musicie tam zobaczyć:

  • Sydney – największe miasto Australii

Niewątpliwą atrakcją Sydney – metropolii określanej mianem „Bramy Australii”, jest Sydney Opera House – architektoniczna wizytówka miasta. Okazała budowla znajduje się w samym centrum aglomeracji (liczącej ponad 5 milionów mieszkańców). Wspomniany obiekt można zwiedzać z przewodnikiem lub na własną rękę. Osoby rozmiłowane w przyrodzie, a także sielskim spokoju, mają natomiast możliwość zwiedzenia Botanic Garden – wyjątkowego ogrodu położonego w pobliżu Sydney Opera House.  

Drugim charakterystycznym punktem na mapie Sydney jest Harbour Bridge – słynny most zlokalizowany nad zatoką Port Jackson, mający aż 1 149 m długości. To właśnie z Harbour Bridge rozpościera się zapierająca dech w piersiach panorama miasta. Dodatkową ciekawostką może być fakt, że Harbour Bridge jest jednym z najdłuższych jednoprzęsłowych mostów drogowych na świecie.

  • Katoomba – miasto leżące u podnóża Gór Błękitnych

Już sama nazwa Katoomba, bardzo enigmatyczna w swojej formie, stanowi zapowiedź fascynującej, egzotycznej przygody. Warto podkreślić, że z tego niewielkiego, liczącego około 7 600 mieszkańców miasta, można dostać się w Góry Błękitne na wiele sposobów. Pierwszym z nich jest kolejka wąskotorowa, przewożąca turystów wzdłuż najpiękniejszych szlaków górskich. Należy wiedzieć, że elementem kulminacyjnym wyprawy kolejką jest możliwość podziwiania wspaniałych krajobrazów z punktu widokowego Echo Point. Osoby preferujące mniej zatłoczone środki transportu, mogą natomiast skorzystać z… trolejbusu – pojazdu będącego tańszą alternatywą dla kolejki.

  • Cairns – miasto oraz port w północnym Queensland

Cairns stanowi doskonałą bazę wypadową na Wielką Rafę Koralową, dzięki czemu jest pełne turystów przez cały rok. Największą atrakcją miasta jest Cairns Esplanade Lagoon – darmowy basen miejski, rekompensujący brak plaży oraz bezpośredniego dostępu do wody. Okazałe kąpielisko daje urlopowiczom możliwość schłodzenia ciała, a także oderwania się od szarej codzienności.

Kolejnymi ważnymi punktami na mapie Cairns są Cairns Esplanade – promenada dla spacerowiczów oraz Cairns Botanic Gardens – wspaniałe ogrody botaniczne.  

Jak już wspomnieliśmy, Cairns stanowi doskonałą bazę wypadową na Wielką Rafę Koralową. Warto podkreślić, że ta przepięknie położona rafa jest największym skupiskiem organizmów rafotwórczych na świecie.

  • Green Island (Wyspa Greena) – niewielka wyspa należąca do Wielkiej Rafy Koralowej

Wyspa Greena (Green Island) jest w stanie zachwycić każdego miłośnika egzotycznych krajobrazów. To właśnie tutaj, w otoczeniu drzewek mango oraz błękitnych wód oceanu, można poczuć się jak na końcu świata… Warto zauważyć, że oprócz doznań czysto wizualnych, będzie można także odbyć rejs przeszkloną łodzią podwodną oraz łodzią ze szklanym dnem. Co ciekawe, Wyspa Greena (Green Island) położona jest na obszarze Great Barrier Reef Marine Park, należącym do listy światowego dziedzictwa UNESCO. 

  • Ayers Rock – osada położona w samym środku Australii

Ayers Rock jest miejscem słynącym z obecności Uluru – ogromnego monolitu będącego świętą górą dla miejscowych aborygenów.

A to wcale nie wszystko!

Australia – podróż marzeń do tego miejsca? Jak najbardziej. To kraj, w którym zobaczyć można wiele cudownych rzeczy. Oczywiście wszystko zależy od tego, na jaką wycieczkę się wybierzemy, ale te okolice po prostu potrafią zauroczyć.

 

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *